Od kiedy uchylić SZO, czy wskazać datę w decyzji

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 sie 2019, 8:58

Pan pobiera szo na matkę, złożył na ŚP, sprawa trafiła do SKO. SKO wezwało go do złożenia oświadczenia o rezygnacji z SZO. Pan 24.07.2019 napisał oświadczenie, że z dniem 01.08.2019r. rezygnuje z SZO. Problem w tym że oświadczenie trafiło do nas wczoraj tj. 19.08.2019, już po wypłatach.
Czy w decyzji uchylającej mam napisać, że uchylam od 01.08.2019r. czy nie wskazywać daty bo prawo nie działa wstecz? (chociaż z drugiej strony on pisał oświadczenie w lipcu).
root
Referent
Posty: 233
Od: 12 sty 2017, 11:59
Zajmuję się: ŚW/FA/500+


Napisano: 20 sie 2019, 10:31

Przepisy ustawy o świadczeniach rodzinnych przewidują ustalanie prawa do wnioskowanego świadczenia pielęgnacyjnego od miesiąca złożenia wniosku o takie świadczenie, więc zasiłek winien być uchylony w związku ze złożonym wówczas wnioskiem o świadczenie.
Jakbyś, działając za organ administracji publicznej zrobił wszystko zgodnie z przepisami i logiką postępowania przy rozpatrywaniu wniosku opiekuna o przyznanie świadczenia, to dzisiaj zajmowałbyś się zupełnie innymi bieżącymi sprawami, a tak kotłujesz się ze sprawą sprzed kilku miesięcy i ostatecznego rozstrzygnięcia nie widać.
Gwarantuję Ci, że można wyjść z tej degrengolady, którą sam sobie i opiekunowi wyprodukowałeś, tylko trzeba chcieć.
-----------
Krzysztof

Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych, do obowiązków tych pracowników należy przestrzeganie Konstytucji RP i innych przepisów prawa, a także wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie
Krzysztof
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 274
Od: 04 sty 2014, 2:06
Zajmuję się: ciężka i odpowiedzialna praca
Lokalizacja: EL


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny