Ogromna prośba o pomoc!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 17 maja 2016, 18:45

Co mam zrobić w takiej sytuacji - wierzycielka od stycznia 2016r pobiera FA dziś tj.17.05.2016r. wpłynęło mi pismo z OWD iż dłużnik w wywiadzie oświadczył ze cały czas płaci wierzycielce na dowód czego załączono oświadczenie wierzycielki (przez nią podpisane) że do 10.05.2016r ma zapłacone alimenty od dłużnika... I co teraz mam zrobic ?? Wezwać wierzycielkę do wyjaśnień? Jeśli nie przyjdzie to wstrzymać wypłatę na podstawie art. 21 ust. 1 ust. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Czy powinnam wszcząć postępowanie wobec niej a następnie wezwać do wyjaśni?
Lenka1


Napisano: 18 maja 2016, 9:08

Może ktoś jednak podpowie.....
Lenka1

Napisano: 18 maja 2016, 9:37

Wezwij do złożenia wyjaśnień, przedstaw oświadczenie dłużnika i później zrób nienaleznie pobrane, za okres , w którym brała z dwóch źródeł.
sunny15

Napisano: 18 maja 2016, 10:35

Dziękuje za pomoc:)
Czyli najpierw wezwać, a potem dopiero wszcząć postępowanie odnośnie NP tak ??
Lenka1

Napisano: 18 maja 2016, 11:40

tak, niech złoży Ci stosowne oświadczenie i koniecznie wstrzymaj wypłatę za maj.
sunny15

Napisano: 18 maja 2016, 12:20

Oki, wielkie dzięki :)A jeszcze jedno pytanie na jakiej podstawie wstrzymać- na podstawie art.21 ust 1?? - kurcze chyba nie do końca...
Lenka1

Napisano: 18 maja 2016, 12:35

Ja wzywam Na podstawie § 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2015r. w sprawie sposobu i trybu postępowania, sposobu ustalania dochodu oraz wzorów wniosku, zaświadczeń i oświadczeń o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego i na dole po wezwaniu cytuje cały pkt 2 rozporządzenia
sunny15

Napisano: 18 maja 2016, 14:37

Aha, nom to ja wezwałam na podstawie art. 50 ust 1 kpa a w pouczeniu dałam ten art 21.ust. 1 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów - nie wim czy dobrze bo jestem nowa....
Ale chodzi mi jeszcze na jakiej podstawie - jaki art. do wstrzymania wypłaty?
Lenka1

Napisano: 19 maja 2016, 9:21

Na podstawie § 7 ust. \ 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej ....
sunny15

Napisano: 19 maja 2016, 12:31

Bardzo dziękuje ;)
Lenka1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny