opiekun prawny od kiedy zr - Świadczenia rodzinne

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]

Napisano: 06 cze 2017, 10:40

czyli jest niepełnoletnia uczennicą i może złożyć na rodzicielski. ona sie podpisze na wniosku i jej matka, czy tak?
a co w sytuacji, jak jej matka weźmie jakiś macierzyński na wnuczkę, czyli na to samo dziecko, czyli rodzicielskiego młodej mamusi juz nie dam?
Bk
Ewasjana
Podinspektor
Posty: 1783
Od: 24 mar 2015, 11:00
Zajmuję się: ŚR


Napisano: 06 cze 2017, 11:34

~o~ pisze:W zasadzie niepełnoletnia matka nie będzie pozbawiona władzy rodzicielskiej więc nic bym nie zmieniała. Pozostawienie świadczeń małoletniej zazwyczaj jest korzystniejsze bo dostaje dod. z tyt. sam. wych dziecka.
W takich przypadkach ustala sie opiekuna prawnego bo małoletnia matka ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych a nie dlatego ,że nie opiekuje się dzieckiem.Opieka prawna wygaśnie z chwilą osiągnięcia pełnoletności młodej mamusi.
Jak nic bym nie zmieniała? Tu ma znaczenie bo zupełnie inny skład rodziny i inne dochody trzeba wykazac. Jak dziecko jest pod opieką prawną to wniosek składa opiekun
*Ilona
Starszy referent
Posty: 840
Od: 14 mar 2017, 8:47
Zajmuję się: ŚR, FA i ...

Napisano: 06 cze 2017, 11:46

Ilonko a na jakiej podstawie uchylisz młodej mamusi prawo do przyznanego zasiłku rodzinnego? Przecież nie jest pozbawiona wladzy rodzicielskiej , nie zaprzestała opieki na dzieckiem, dziecko pozostaje nadal na jej utrzymaniu .....
~o~
VIP
Posty: 3772
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 08 cze 2017, 10:52

Ewasjana pisze:czyli jest niepełnoletnia uczennicą i może złożyć na rodzicielski. ona sie podpisze na wniosku i jej matka, czy tak?
a co w sytuacji, jak jej matka weźmie jakiś macierzyński na wnuczkę, czyli na to samo dziecko, czyli rodzicielskiego młodej mamusi juz nie dam?
???
Bk
Ewasjana
Podinspektor
Posty: 1783
Od: 24 mar 2015, 11:00
Zajmuję się: ŚR


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x