Opiekunowie wciąż bez świadczenia - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 18 sty 2014, 11:06

Wykluczeni opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych walczą o przywrócenie świadczenia pielęgnacyjnego. Przedstawiciele ok. 150-tysięcznej grupy opiekunów osób z niepełnosprawnością przyjechali z całej Polski na kolejne spotkanie w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, by dowiedzieć się, w jakim terminie ustawodawca zrealizuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 5 grudnia ubiegłego roku dotyczący ustawy o świadczeniach rodzinnych.

- Spotkanie było żenujące, niczego nowego się nie dowiedzieliśmy, oprócz tego, że trwają prace nad ustawą. Nie potrafiono nam jednak powiedzieć, ile czasu jeszcze to potrwa - mówi Marzena Kaczmarek, przedstawicielka środowiska opiekunów osób z niepełnosprawnością po spotkaniu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej 16 stycznia br.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/177233
~info

Napisano: 18 sty 2014, 11:31

Nie ma się co łudzić, że wszystkim opiekunom po nowelizacji ustawy zostaną przywrócone świadczenia. Wystarczy przeczytać projekt zmian ustawy który jest na stronie ministerstwa i uwagi do tego projektu, składane przez organizacje, urzędy itd. Nie pozostawiają na tym projekcie suchej nitki. Pozorna troska w tym projekcie o opiekunów, a tak naprawdę to pod płaszczykiem uszczelnienia przepisów i większego wsparcia finansowego opiekunów tworzy się takie zapisy aby wyeliminować jak największą grupę opiekunów. Do tego zmiany te idą w kierunku jeszcze większej biurokracji a tym samy zwiększenia kosztów obsługi dotl przyznania świadczenia pielęgnacyjnego.
~olaf

Napisano: 19 sty 2014, 14:37

21 stycznia br. w Senacie, podczas posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, zostanie rozpatrzona petycja dotycząca przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych z tytułu ustania osobistej opieki nad niepełnosprawnym.(P8-18/13).

http://www.senat.gov.pl/wydarzenia/art,1483,new.html
~info


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x