Pilne! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 04 cze 2014, 14:13

Proszę o pomoc kurator zawodowy chce być przy przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego. Powodem uczestnictwa w wywiadzie jest podważanie kompetencji pracownika socjalnego.Czy pracownik socjalny musi wyrazić zgodę?
Bogdaa

Napisano: 04 cze 2014, 14:41

Nie słyszałam nigdy o takiej sytuacji, ale chyba nie jest kompetentny by oceniać merytorycznie pracownika socjalnego. A co na toTwój szef? Kurator nie jest od osądzania nas, raczej powinien współpracować w danym środowisku.
Aszka1

Napisano: 05 cze 2014, 9:26

dostaliście to na pismie?
jeśli nie, to chciejcie
a potem zapytać prawnika

twój szef w to powinien byc zaangażowany - no chyba że ty jesteś szefem ;)


my umawiamy się na wywiady na konkretny dzień ale w godzinach np. 0d 9 do 14 - tak mówimy klientowi

jesli klient wyrazi zgodę to możecie poinformować kuratora o terminie wywiadu - niech siedzi 4 godziny u klienta i czeka

jeśli będzie - oczywiście napisać to w wywiadzie

a potem zwrócić się z prośbą o możliwość udziału p.s w wizycie kuratora u rodziny - w tym samym celu
oko za oko

a poza tym napisałabym do sądu zapytanie -co to za nowa moda? walnąć tekst o współpracy
jola 56

Napisano: 05 cze 2014, 10:22

jola 56 ma rację.
celesta

Napisano: 05 cze 2014, 12:46

Kurator moim zdaniem jest w tym momencie, z punktu widzenia naszego postępowania, osobą obcą, postronną. Nie ma uregulowań prawnych zabraniających, aby przy wywiadzie były obecne osoby trzecie, POD WARUNKIEM, ŻE ZGADZA SIĘ NA TO KLIENT. Najlepiej niech Ci oświadczy pisemnie, że wyraża zgodę na obecność kuratora przy wywiadzie. Swoją drogą, nie wyobrażam sobie w ogóle takiej sytuacji i tak jak Jola uważam, że powinna się tu odbyć rozmowa na poziomie szefostwa. Od kiedy kuratorzy kontrolują pracę ps? W jakim celu? Co mają w ogóle do tego? Współpraca w zakresie wymiany informacji, potem, w wypadku rozbieżności, wyjaśnienie z klientem, dlaczego kuratorowi mówi co innego niż Tobie, przyjęcie wobec klienta jakiejś wspólnej linii działania - oczywiście, takie rzeczy to na co dzień. Ale żeby kurator kontrolował sposób przeprowadzania wywiadu? Jakaś totalna egzotyka dla mnie.
jerzozwierz
Referent
Posty: 308
Od: 17 sty 2006, 23:22
Zajmuję się:

Napisano: 05 cze 2014, 13:54

ja tam często idę na wywiad z kuratorem i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego - czasem na wniosek kuratora, a czasem sama o to proszę kuratora. Mamy w takich sytuacjach zdecydowanie lepszy przepływ informacji ...no i więzi się zacieśniają :lol:
annaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x