podwyżka o alimenty

Wybrane tematy:
Informacja o przyznaniu świadczenia pieniężnego Ukraina Wzór decyzji przyznającej zasiłek rodzinny + dodatki ZŁOTÓWKA ZA ZŁOTÓWKĘ CV i adres Wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych do AOON ZUS - pismo o zaprzestaniu płacenia skł. em-rent. Wniosek o udostepnienie dokumentacji medycznej
ODPOWIEDZ
~Patrycja

podwyżka o alimenty

Post autor: ~Patrycja »

Witam! Mam pewien problem. Mama (fundusz alimentacyjny) płaci mi alimenty w wysokości 400zl na moje konto bankowe od niespełna roku. Mam prawie 19 lat i chciałabym iść na studia blisko mojego miejsca zamieszkania, ok. 30km i wyprowadzić sie z domu, ponieważ moje stosunki z tatą są okropne, nie szanuje mnie, a przede wszystkim pije i już w połowie miesiąca nie mamy za co jeść razem z siostrą . Te pieniądze nie wystarczą mi na nic. Z 400 zł muszę dać tacie 150 na opłaty, a gdzie książki, jakieś ubrania, jedzenie, dojazdy na studia. Jak wiadomo każda dziewczyna ma także swoje indywidualne potrzeby, kupić jakiś kosmetyk lub coś w tym stylu. Z powodów finansowych musiałam już kiedys zrezygnować ze szkoły w Opolu, a teraz mimo ze dostałam się na dobre studia we Wrocławiu nie mogę z nich skorzystać, po po prostu nie będzie mnie stać. W sprawie swoich alimentów wszystkie formalności muszę załatwiać sama.
Proszę pomóżcie!! jak mam napisać podwyżkę o alimenty. Z góry bardzo dziękuję!!
~A_1

Re: podwyżka o alimenty

Post autor: ~A_1 »

Z FA nie otrzymasz więcej niż 500 zł. W celu podwyższenia alimentów musisz wystąpić z pozwem (\"o podwyższenie alimentów\") do sądu przeciwko rodzicowi. Wskazujesz jakiej kwoty żądasz i uzasadniasz czemu. Porównujesz swoją sytuację w czasie zasądzenia alimentów dotychczasowych do chwili obecnej. Jako załączniki do pozwu potrzebne będą zestawienia i dokumentacja wydatków. Może zwiększenie będzie możliwe dopiero wtedy, gdy podejmiesz studia (bo wtedy dopiero pojawią się te koszty). Wysokość alimentów zawsze zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego i możliwości majątkowych zobowiązanego. Najlepiej byłoby przeczytać w tym względzie uchwałę Sądu Najwyższego z 16.12.1987 r. III CZP 91/86. Pomoc w napisaniu pozwu można często uzyskać w PCPR, OPS, różnych stowarzyszeniach, na uczelniach gdzie jest wydział prawa. W przypadku niskich dochodów można też liczyć na stypendium socjalne z uczelni. Można też pozwać drugiego z rodziców.
ODPOWIEDZ