POMOST Std - jak poprawnie wygenerować składkę FUZ?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 19 lis 2012, 16:45

Witam,
Proszę o pomoc dot. sposobu generowania składki FUZ dla osób pobierających zasiłek stałych w systemie POMOST Std. Chodzi mi o to, że jak np. generuję składkę za październik, to lista nie uwzględniania np. wypłaty zaplanowanej na wrzesień, która została wypłacona faktycznie w październiku. Jak wybiorę okres generowania 01.09.2012 – 31.10.2012 to wtedy zostaną umieszczone wszystkie pozycje wypłacone w tym okresie, w tym i te dla których opłacono już składkę w poprzednim miesiącu. W jaki sposób rozwiązać ten problem, i skąd mam wiedzieć że danej osobie w danym miesiącu wypłacono wyrównania za świadczenia planowane w poprzednich miesiącach skoro lista ich nie uwzględnia?
~rumcajs


Napisano: 19 lis 2012, 16:56

Proszę zobaczyć sobie w roli Administarora na parametr systemowy o nazwie \"Sposób generowania listy wypłat dla FUZ: 1 - składka ponownie przeliczana jako procent kwoty przyznanego świadczenia (podstawy); 2 - składka pobierana na listę wypłat w wysokości zaplanowanej w harmonogramie bez ponownego przeliczania; 3 - składka ponownie przeliczana jako procent kwoty faktycznej realizacji (po wypłacie całości podstawy lub wypłacie tylko części, przy założeniu, że zamknięto możliwość realizacji pozostałej części); 4 - składka ponownie przeliczana jako procent kwoty przyznanego świadczenia (podstawy), po wypłacie co najmniej jednej części podstawy; 5 - składka ponownie przeliczana jako procent kwoty przyznanego świadczenia (podstawy), po wypłacie całości podstawy lub wypłacie tylko części, przy założeniu, że zamknięto możliwość realizacji pozostałej części.
I trzeba sobie ustawić taką wartość jaka będzie pasować do sposobu wypłaty FUZ w Twoim ośrodku.
pozdrawiam
~Tomek

Napisano: 20 lis 2012, 10:03

Dzięki, ale próbowaliśmy wszystkich 5 opcji i żadna nie powoduje by program generował wyrównania. Wygląda na to, że lista jest generowana wg planu wypłat tworzonego na etapie decyzji, a nie miesiąca faktycznej wypłaty. W opcjach jest ustawiona 3, ale jak pisałem próbowaliśmy wszystkich.
~rumcajs

Napisano: 20 lis 2012, 11:11

poproszę naszego Analityka aby co Ciebie zadzwonił, podaj mi swój telefon na Prywatną Wiadomośc na naszym forum
~Tomek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny