PONAWIAM PYTANIE!PROSZĘ POMÓŻCIE!

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 17 cze 2014, 7:34

Witam! Zgodnie z zarządzenie stawka bazowa czynszu wynosi 1,61 zł za każdy 1m2. ustalona stawka podlega podwyższeniu o 30% za każde wyposażenie techniczne lokalu. Przez wyposażenie techniczne rozumie się:
a) wc
b) łazienka
c) centralne ogrzewanie
d) gaz przewodowy.
Z aktu notarialnego wnioskodawcy wynika,że lokal składa się z trzech pokoi, dwóch łazienek, wc, pomieszczenia na kuchnię i pomieszczenia gospodarczego o pow. użytkowej 85,90 m2. Wspólnota sprzedała wnioskodawcy tylko część tego lokalu czyli: pokój, korytarz i pomieszczenie gospodarcze o łącznej pow. 58,25 m2.
W związku z tym mam pytanie uznać, że lokal jest wyposażony w łazienkę i wc czy nie. A do tego jak są dwie łazienki to zwiększyć dwa razy o 30%. Dodam, że w akcie notarialnym jest dopisek"stawający oświadczają, że lokal mieszkalny nr 5 posiada dwa niezależne wejścia i może stanowić dwa niezależne lokale mieszkalne". Ale wnioskodawca nie ma zmienionego numeru lokalu, obydwie te części mają ten sam numer lokalu, więc dla mnie to jest wciąż jeden lokal, skoro nie ma nadanego nowego numeru i ja bym zwiększała o te 30%.
Marta123

Napisano: 17 cze 2014, 10:39

Bierze się pod uwagę powierzchnię jaką wspólnota sprzedała klientowi - 58,25 m2.
Jeżeli właściciel nie zrobił sobie łazienki i wc - to należy uznać brak łazienki i wc. A nr lokalu nie ma nic do tego.
Teresa1

Napisano: 17 cze 2014, 14:28

Do Teresa1
A wystarczy, że wnioskodawca napiszę oświadczenie, że ma wc i łazienkę czy musi to potwierdzić zarządca,że sobie zrobił?
Marta123

Napisano: 17 cze 2014, 14:41

Tak wystarczy oświadczenie wnioskodawcy . Bynajmniej u mnie wnioskodawcy w lokalach nie komunalnych składają oświadczenie w co jest wyposażony lokal (oczywiście z formułką " świadomy odpowiedzialności karnej za... itd.) Były odwołania i SKO nigdy mi nie zarzuciło że jest źle.
Teresa1

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny