Zastanawiam się, jak to zrobić po zmianie - mam dłużnika, który nie stawił się na wywiad, wszczęłam postępowanie i okazuje się, że dłużnik pracuje i cały czas wpłaca po ponad 50% bieżąco ustalonych alimentów. W ubiegłym roku była taka sama sytuacja i koleżanka wydała decyzję o umorzeniu postepowania (bo przecież były wpłaty). Co byście w tej sytuacji zrobili? Też umorzyli postepowanie, bo wpłaca? Ale w ub. roku była wydana już taka decyzja...
......................................., dnia ............... r.
Pani/Pan
...............................................
ul. .........................................
...............................................
Decyzja nr .............
Na podstawie art. 105 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.) oraz art. 5 ust. 3 w związku z art. 4 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 859 ze zm.) oraz upoważnienia Prezydenta Miasta __________ Nr __________ z dnia ____________ roku dla Zastępcy Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w ___________ do podejmowania działań wobec dłużników alimentacyjnych prowadzenia postępowania i wydawania w tych sprawach decyzji
orzekam
o umorzeniu postępowania w sprawie uznania dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych.
Uzasadnienie
W dniu __________ Organ wszczął postępowanie administracyjne w sprawie uznania dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych. Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego przesłane zostało na adres dłużnika alimentacyjnego wraz z pouczeniem o możliwości zapoznania się z dokumentacją znajdującą się w Ośrodku Pomocy Społecznej w _____________.
W dniu ____________ r. dłużnik alimentacyjny stawił się w siedzibie Organu i złożył oświadczenie majątkowe oraz przeprowadzony został z nim wywiad alimentacyjny.
Dłużnik alimentacyjny spełnił ciążące na nim obowiązki wynikające z art. 4 ust. 1 i ust. 2 w związku z art. 5 ust. 2 i ust. 3 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, tj. umożliwił przeprowadzenie wywiadu alimentacyjnego, złożył oświadczenie majątkowe oraz zarejestrował się w Powiatowym Urzędzie Pracy. W związku z powyższym wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie stało się bezprzedmiotowe i Organ uznał jego umorzenie za w pełni uzasadnione.
Pouczenie
Od niniejszej decyzji stronie przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w ………………. za pośrednictwem Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w …………….. w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji.