Wnuczka opiekująca się swoją 90letnią babcią stara się w swoim miejscu zamieszkania o szo. Babcia mieszka razem z wnuczką , ale jest zameldowana w innej gminie gdzie wnuczka powinna strać się o świadczenie szo. tam gdzie zamieszkuje wraz z babcią czy w miejscu zameldowania babci gdzie już nie przebywa ?
..zacznijmy od tego czy wnuczka jest osobą uprawnioną do SZO na babcię. Jeżeli są dzieci babci, to zgodnie z wyrokami sądów adm. wnuczka nie ejst osoba uprawnioną, nie ciąży na niej obowiązek alimentacyjny...
to niestety (w takim przypadku) nie przesądza o uprawnieniach wnuczki. Poczytaj uzasadnienia wyroków wojewódzkich sądów administracyjnych (w bazie orzecznictwa) na ten temat, a będziesz miała jasną sytuację.
wnuczka składa wniosek w swoim miejscu zamieszkania i we wniosku wpisuje babci ten sam adres zamieszkania
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta „Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
Nie pracuje w zasilkach rodzinnych ale nie zgadzam się z postami powyżej. Dlaczego niby wnuczka nie może opiekowac się babcią? Jak to nie jest zobowiazana wnuczka do alimentacji? Przeciez wyrażnie wyjąsnienia mpips sa takie, że nie ma znaczenia kto pierwszy jest w kolejności do alimentacj - to ten tylko może brac szo, lecz kto pierwszy zloży wniosek i spełni kryteria. Znam osobiście wnuczki i wnukow które po bieraja szo na swoich dziadków, babcie itp.pomimo, ze dziadkowie maja dzieci. Jesli faktycznie wnukowie się opiekują babcią to dlaczego jej odmówić szo?