Bardzo proszę o pomoc prawną. Osoba została skierowana i umieszczona w DPS. W dec. kierującej ustalono odpłatnośc osoby i gminy. W trakcie postępowania administracyjnego wysłane zostały \"w Polskę\" prośby o przeprowadzenie wywiadów alimentacyjnych u dzieci . Z wywiadów alimenta. wynika, że wszystkie te osoby są obowiązane do wnoszenia odpłatności (wynika to z analizy sytuacji dochodowej) - art. 61. Pracownicy socjalni wpisywali w druku wywiadu, że proszą o zwolnienie z odpłatności, bo...
Teraz proszę o pomoc:
Z art. 64 wynika, że o zwolnienie z odpłatności może wystapić osoba, która jest już osobą wnoszącą opłaty, czyli rozumiem, że dopiero po przedstawieniu umowy wynikającej z art. 103 ust. 2; czy tak ?
Ponadto osoba powinna złożyć wniosek o zwolnienie wraz z uzasadnieniem, czy tak ?
W przypadku zwolnienia z odpłatności powinna być osobie wydana decyzja administracyjna ? Czy tak ?
W dokumentach \"z Polski\" nie ma żadnych wyliczeń - ustaleń dot. odpłatności. Osoba (pomimo obowiązku) nie wyraża zgody na odpłatność. We wnioskach pracownik socjalny wnioskuje o odstąpienie od obowiązku odpłatności (nie wiem na jakiej podstawie). Koniec wywiadu. Co dalej ? Jakie procedury stosować. Sprawa sie przedłuża, gmina nadal płaci.
Proszę o pomoc.