skończone 18 lat - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]

Napisano: 24 mar 2014, 15:14

155 KPA
~Jagoda


Napisano: 24 mar 2014, 15:15

niech ci napisze ze sie uczy i wnosi o zmiane decyzji i przyznanie świadczenia do konca okresu swiadczeniowego
~Jagoda

Napisano: 01 kwie 2014, 17:25

1 decyzje do ukończenia 18 lat na wniosek matki, a druga jako nowa decyzja na wniosek osoby pełnoletniej - tak mi system nalicza
~kaska

Napisano: 02 kwie 2014, 9:19

Wystawiam zgodnie z ustawą decyzję na cały okres świadczeniowy.
Jak osoba uprawniona kończy 18 lat przychodzi przedstawiciel i prosi o uchylenie.
Osoba pełnoletnia składa sama wniosek i przyznaję jej świadczenia do końca okresu.
Takie miałam zalecenia pokontrolne i teraz tak robię.
~Anka W.

Napisano: 02 kwie 2014, 9:44

Na wniosek matki do ukończenia 18 lat (z odpowiednim pouczeniem że na dalszy okres musi złożyć wniosek pełnoletnia osoba uprawniona).
A z ustawy można zastosować tutaj art. 15 - Ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz ich wypłata następują odpowiednio na wniosek osoby uprawnionej lub jej przedstawiciela ustawowego.
Przedstawiciel ustawowy - to osoba, która może dokonywać czynności prawnych w czyims imieniu. Gdy osoba nie ma nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych to w stosynku do takiej osoby z reguły funkcję tę pełnia ----> rodzice <----- lub opiekunowie prawni.
~Gj



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x