A co w sytuacji śmierci rodziców zastępczych? Nie wiem czy już pytałam, ale jak wygląda procedura? Oczywiście w takim przypadku szukamy najbliżej dziecku osoby do opieki, ale co dalej? a jeśli takiej osoby nie ma to co? Umieszczenie w placówce interwencyjnej do znalezienia innej rodziny zastępczej? Chodzi o procedurę krok po kroku, jakie działania podejmuje koordynator w tej sytuacji, najlepiej szczegółowo?
Wszystko zależy od tego w jakim wieku są dzieci? jeżeli ma 6 miesięcy przed osiągnięciem przez osobę usamodzielnianą pełnoletności, to usamodzielnienie.
To ja dołożę do tego pytania prośbę o jeszcze więcej szczegółów w tym zakresie.
Co z decyzją przyznającą świadczenie?
Decyzję przyznającą świadczenie można w świetle przepisów KPA uchyli wyłącznie decyzją uchylającą. Wszelkie notatki, pisma i inne dokumenty nie są skuteczne. Decyzję uchyla się decyzją i koniec.
Tymczasem, zgodnie z KPA jednym z podstawowych punktów decyzji jest określenie strony postępowania. Problem polega na tym, że zainteresowany nie żyje. W związku z tym, nie ma zbytnio możliwości wydać decyzji z adresem na ul. Cmentarną 2m pod ziemią.
są również wyjątki, poczytaj orzecznictwo...
"Twierdzenie sprowadzające się do nadania bytu prawnego decyzji doręczonej (ogłoszonej) nie oznacza jednak, że zasada ta ma charakter bezwzględny i nie doznaje określonych wyjątków..."
II OSK 1647/11 - Wyrok NSA
Dziękuję Ci bardzo za wskazówkę. Szukałem kiedyś rozwiązania i nie udało mi się nic sensownego znaleźć. Teraz przynajmniej mogę powołać się na jakiś konkretny wyrok.
Jeśli masz pod ręką podobne wyroki, bez specjalnego szukania to podrzuć też.
Chociaż myślę, że już ten jeden załatwi wiele moich spraw.
Jeszcze raz dziękuję.