Śp o św. rodzicielskie

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 gru 2015, 12:33

Jestem ciekaw waszych opinii co do zbiegu z art. 27 ust. 5, i czy osoba pobierająca świadczenie pielęgnacyjne na jedno dziecko, może po urodzeniu drugiego dziecka pobierać na to drugie dziecko świadczenie rodzicielskie, pobierając jednoczesne świadczenie pielęgnacyjne na pierwsze dziecko ;)
Stefan


Napisano: 15 gru 2015, 13:28

nie, nie może pobierać rodzicielskiego na drugie dziecko matka, która pobiera świadczenie pielęgnacyjne na pierwsze dziecko - nie może pobierać DWÓCH ŚWIADCZEŃ
nea

Napisano: 15 gru 2015, 13:40

a przypadku gdy mąż pobiera świadczenie pielęgnacyjne to czy żona może na nowo narodzone świadczenie rodzicielskie?
1986

Napisano: 16 gru 2015, 9:56

Ktoś wie???Proszę Pomóżcie.
1986

Napisano: 16 gru 2015, 10:37

może być sytuacja ,że ojciec bierze św. piel a matka świadczenie rodzicielskie.
~o~

Napisano: 16 gru 2015, 11:43

art. 27 ust. 5 - w przypadku zbiegu uprawnień do ŚP lub Św. Rodzic. przysługuje jedno z tych świadczeń wybrane przez osobę uprawnioną
ale
art. 17 c ust. 9 pkt 4 mówi: Św. Rodzic. nie przysługuje jeżeli w związku z wychowywaniem tego samego dziecka lub w związku z opieką nad tym samym dzieckiem jest już ustalone prawo do .......świadczenia pielęgnacyjnego.
Przepis szczególny (art.17 c) nad ogólny (art. 27 ust.5) - tak mówił Mazurkiewicz na szkoleniu.
Gość

Napisano: 16 gru 2015, 11:48

ale Stefan pisze o św. piel. na starsze dziecko i św. rodzicielskim na mlodsze.
~o~

Napisano: 16 gru 2015, 11:59

No właśnie, czyli ma już przyznane ŚP na starsze dziecko i chce złożyć Św. Rodzic. na młodsze. Może je pobierać ponieważ Św. Rodzic. nie przysługuje jeżeli w związku z wychowywaniem tego samego dziecka lub w związku z opieką nad tym samym dzieckiem jest już ustalone prawo do .......świadczenia pielęgnacyjnego, a w tym przypadku prawo do ŚP jest ustalone na inne dziecko.
Gość

Napisano: 16 gru 2015, 12:05

chyba sie nie rozumiemy.....
matka jednocześnie nie może pobierac świadczenia piel. na starsze dziecko i świadczenia rodzicielskiego na młodsze
matka nie może jednocześnie pobierać na to samo dziecko św. piel i św. rodzicielskiego

ale w tej rodzinie może być sytuacja, że ojciec będzie pobierać św. piel na starsze dziecko a matka św. rodzicielskie na młodsze.
~o~

Napisano: 16 gru 2015, 12:27

No chyba faktycznie nie rozumiemy się.
Myślę że starsze i młodsze dziecko to jednak mimo wszystko nie jest to to samo dziecko.
Gość


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny