Sprawozdawczość w programie sygnity - Stypendia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Napisano: 06 lut 2015, 14:11

Witam serdecznie, od niedawna pracuję w programie Sygnity i mam problemy z uzyskaniem niewtórych danych np. liczba rodzin , liczba dzieci , podziały szkół itp. Czy mogłabym poprosić o parę wskazówek jak z programu wyciągnąć takie informację. Obecnie robię wszystko ręcznie w Excelu co jest pracochłonne bo np na początku każdego okresu tworzę nową bazę złożonych wniosków tzn z podziałem na każdego stypendystę w Excelu do stworzenia protokołu na komisję stypendialną, formy pomocy do SIO również tworzę ręcznie.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
jola88


Napisano: 09 lut 2015, 17:33

A sprawdzałaś czy w listy wypłat i zestawienia nie wyciągniesz danych któr Cie interesują? Bo rozumiem ,zę gotowe sprawozdania któe pobierają sie z danych wprowadzonych w systemie w menu sprawozdania są niewystarczające tak?

My dopiero od następnego okresu będziemy wprowadzac dane do tego modułu, z ciekawości jak robisz masz jeden wniosek i jedna decyzję w systemie na wszystkich? czy macie osobne wnioski dla każdej osoby? i osobne decyzje?
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 938
Od: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska

Napisano: 10 lut 2015, 12:21

Sprawozdanie rzeczowo - finansowe możemy wykonać w cyklach miesięcznych, kwartalnych lub na dowolny okres wskazany przez Użytkownika. Sprawozdania mogą być wykonywane dla świadczeń zrealizowanych oraz zaplanowanych. Sprawozdania miesięczne i kwartalne są liczone narastająco, sprawozdanie za dowolny okres nie jest sprawozdaniem narastającym.

Uwaga! Od pierwszego kwartału 2013 roku obowiązującym sprawozdaniem jest sprawozdanie rzeczowo-finansowe o symbolu SPR_RZECZ-FIN_5.

W celu wykonania sprawozdania z menu głównego okna systemu wybieramy:

1. Sprawozdania,

2. Sprawozdania.

Otworzy się okno "Lista sprawozdań" - SS0001L.



W celu sporządzenia sprawozdania, wybieramy ikonę Dodaj. Otworzy się okno "Sprawozdanie do wykonania" - SS0002M.



W oknie znajdują się pola:

Symbol - z listy, która się rozwinie po wybraniu znajdującego się przy polu przycisku wybieramy odpowiedni rodzaj sprawozdania; aktualnie obowiązującym sprawozdaniem jest sprawozdanie określone w systemie symbolem SPR_RZECZ-FIN_5.

Wersja - system domyślnie wpisze nam wartość 1.0, której nie możemy zmienić.

Status - system podpowiada nam status "utworzone", którego nie możemy zmienić.

Znaczenie poszczególnych statusów:

· utworzone - sprawozdanie zostało utworzone, ale brak w nim komórek, jest tylko nagłówek;

· przygotowane - sprawozdanie zawiera komórki niewyliczone w oparciu o system;

· wykonane - sprawozdanie zawiera, wyliczone co najmniej raz komórki; można modyfikować wartości poszczególnych komórek;

· zatwierdzone - sprawozdanie jest zatwierdzone, nie można w nim modyfikować wartości komórek. Sprawozdanie może być przesyłane.

Świadczenia - w polu tym możemy zmienić status na "zaplanowane" lub "zrealizowane" wybierając w tym celu przycisk umieszczony z prawej strony tego pola. Rozwinie się lista, na której wskazujemy odpowiednią pozycję.

· zaplanowane - sprawozdanie zostanie wykonane w oparciu o wartości świadczeń zaplanowanych do wypłacenia. Do sprawozdania pobierane są wypłaty o statusie "do wypłaty" i "w realizacji".

· zrealizowane - sprawozdanie zostanie wykonane w oparciu o zrealizowane wartości wypłaconych świadczeń. Do sprawozdania pobierane są wypłaty o statusie "wypłata potwierdzona". Okres takiego sprawozdania zależny jest od tego, czy zaznaczone jest pole "Czy narastająco". Sprawozdanie miesięczne i kwartalne jest wykonywane narastająco tzn. pobiera wartości wypłat, które zawierają się w okresie od początku roku do końca okresu w oparciu o zaplanowaną datę wypłaty.

Uwaga! Sprawozdanie o symbolu SPR_RZECZ-FIN_5 możemy wykonać tylko dla świadczeń zrealizowanych.

Czy liczone narastająco od początku roku - sprawozdanie miesięczne i kwartalne jest wykonywane narastająco tzn. pobiera wartości wypłat, które zawierają się w okresie od początku roku do końca okresu w oparciu o zaplanowaną datę wypłaty. Sprawozdanie za dowolny okres nie jest sprawozdaniem narastającym tzn. obejmuje tylko wskazany okres.

Czy pełna analiza danych - zaznaczenie tego pola pozwoli nam, po wykonaniu sprawozdania na szczegółową analizę zawartości każdej komórki. Zaznaczenie tego pola spowoduje, wydłużenie czasu wykonywania sprawozdania.

Cykl wykonania - w polu tym możemy ustawić cykl wykonania sprawozdania na miesięczny, kwartalny lub dowolny (nieregularnie, na żądanie), wybierając w tym celu przycisk umieszczony z prawej strony tego pola. Rozwinie się lista na której wskazujemy odpowiednią pozycję.

Początek okresu i Koniec okresu - w celu wprowadzenia danych wybieramy przycisk Ustaw okres. Otworzy się okno "Okres sprawozdawczy" - SS0005M.



W oknie tym w polu Rok zmieniamy rok, za który ma być wykonane sprawozdanie posługując się w tym celu przyciskami-strzałkami umieszczonymi po jego prawej stronie.

W polu Kwartał w celu wskazania kwartału, za który ma być wykonane sprawozdanie, wybieramy przycisk umieszczony z jego prawej strony i z listy wybieramy odpowiedni kwartał.

Wprowadzone dane zatwierdzamy ikoną Akceptuj wracając do poprzedniego okna "Sprawozdanie do wykonania" - SS002M, w którym ponownie wybieramy ikonę Akceptuj. Przechodzimy do okna "Lista sprawozdań" - SS0001L.

W oknie tym pojawiła się na liście przygotowana przez nas pozycja, a przycisk Przygotuj stał się aktywny. Wybranie go spowoduje otwarcie się okna "Przygotowanie sprawozdania: 'SPR_RZECZ-FIN'".



Pojawi się pasek stanu pokazujący przebieg procesu przygotowania. Jeżeli z jakichkolwiek powodów chcemy przerwać proces wybieramy przycisk Przerwij. Po pomyślnym zakończeniu procesu przygotowania w oknie "Lista sprawozdań - SS0001L" dostępne staną się przyciski Komórki i Wykonaj.

Aby skrócić czas wykonania sprawozdania, możemy wykonać sprawozdanie z pełną analizą nie wszystkich komórek, a tylko komórek z interesujących nas wierszy lub bloków. W tym celu, w komunikacie należy wybrać przycisk umieszczony z prawej strony pola, w którym domyślnie ustawiona jest wartość "Wszystkie". Jeśli chcemy dokonać pełnej analizy tylko dla niektórych komórek, po wybraniu przycisku, na liście która się rozwinie należy zaznaczyć odpowiednio wartość "Bloki" lub "Wiersze". Następnie należy wybrać przycisk Tak. Otworzy się okno "Wybór komórek do analizatora".
bychu

Napisano: 11 lut 2015, 13:51

Muszę sprawdzić powyższy opis . Co do wniosków jest możliwość wprowadzenia jednego i wydania więcej niż jednej decyzji ale nie znam na tyle dobrze programu poza tym zgodnie z moim regulaminem to wniosek jest na jednego ucznia czyli decyzja odrębnie na każde dziecko.
jola88



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x