stażowy chorobowy a 13 i 2 dni opieki nad dzieckiem

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 16 sty 2015, 12:44

Witam, czy dodatek stażowy za czas choroby wliczacie do podstawy 13? I czy pomniejszacie podstawę 13 o kwotę wynagrodzenia przysługującego za 2 dni opieki nad dzieckiem? Jeśli pomniejszacie to czy o dodatek stażowy też pomniejszacie czy w pełnej wysokości bierzecie do podstawy mimo tych 2 dni opieki???? Pomóżcie bo już nie wiem sama.....
olaaa


Napisano: 19 sty 2015, 8:53

stażowy biorę w pełnej wysokości przy chorobie, podobnie przy zpo (opieka)-tutaj biorę pełne wynagrodzenie jakie pracownik otrzymał brutto w miesiącu opieki, jeśli np. było L-4 to tak jak wyliczyłam na liście płac (mam jakąś interpretacje z jakiegoś czasopisma i tak każą liczyć)
oli

Napisano: 19 sty 2015, 9:32

ale jeśli osoba ma np 2000 zasadniczej i 200 dodatku stażowego i w miesiącu nie ma żadnego zwolnienia lekarskiego tylko korzysta z 2 dni opieki nad dzieckiem zdrowym wynikających z kodeksu pracy to za ten miesiąc do 13 jak liczę kwotę?
wariant 1:
2200:168h (np. do przepracowania w miesiącu) = 13,10
13,10 x 16h opieki = 209,60
2200 - 209,60 = 1990,40 - do podstawy 13 za ten miesiąc
czy wariant 2:
2000:168h = 11,90
11,90 x 16h = 190,40
2000 - 190,40 + 200 (dod stażowy w całości nie pomniejszany) = 2009,60 - do podstawy 13 za ten miesiąc?????
olaaa

Napisano: 19 sty 2015, 14:05

Ja liczę wg wariantu "2"
Ania123

Napisano: 19 sty 2015, 18:03

a jeśli jest zwolnienie lekarskie to dni opieki trzeba odjąć od zasadniczej w czasie choroby, czy ma być zasadnicza w należnej wysokości? Pierwszy raz liczę odliczenie i mam w jednym miesiącu zwolnienie i opiekę nad zdrowym dzieckiem. Pomóżcie proszę
lena1

Napisano: 20 sty 2015, 8:58

Ja liczę tak:
zasadnicza faktycznie wypłacona : liczba godzin faktycznie przepracowanych x liczba godzin opieki art.188 = kwota do odliczenia z podstawy 13-tki
Ania123

Napisano: 20 sty 2015, 10:52

Jeżeli osoba ma wypłacany co m-c dodatek specjalny i funkcyjny to tez należy zsumowac do rozliczenia za 2 dni opieki???
hana_h

Napisano: 20 sty 2015, 12:34

Ania 123 - jeśli w maju wypłaciłam zasadniczą w czasie zw. lek. 1200 : 40 godz. ( tyle pracowała - bez uo) x 8 godz. 1 dzień uo - dobrze zrozumiałam? , wychodzi, że trzeba odjąć aż 240 zł - strasznie dużo
lena1

Napisano: 20 sty 2015, 15:32

lena1:
Rozpisz to inaczej, np. tak:
1) kwota wypłaconego wynagrodzenia za pracę (mogłam to nazwać inaczej, bo chodzi tu o wynagrodzenie wypłacone za czas faktycznej pracy, urlopu wypoczynkowego, okolicznościowego, opieki z art 188 kp, itd)
2) liczba godzin, za które powyższe, wynagrodzenie zostało wypłacone
3) godziny opieki z art.188 kp (za które odliczasz wynagrodzenie z podstawy 13-tki)
Następnie obliczasz:
pkt 1 : pkt 2 x pkt 3 = kwota wynagrodzenia do odliczenia z podstawy 13-tki.
Ania123


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny