świadczenia rodzinne nienależnie pobrane

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 08 cze 2009, 12:05

Bardzo proszę o pomoc. Czy można bez zgody strony potrącać z obecnie wypłacanego świadczenia pielęgnacyjnego i zasiłku pielęgnacyjnego świadczenia nienależnie pobrane za okres zas. 2007, jeżeli tak, to czy mogę potrącać każdego miesiąca całą kwotę tj.573 zł , czy tylko część?
Czy art.30 § 6 ustawy daje możliwość potrącania bez zgody, czy muszę poinformować stronę, czy wsząć postępowanie i decyzja, że będę potrącać z obecnie przysługujących świadczeń, jak to powinno prawidłowo przebiegać?, wtedy strona ( bardzo konfliktowa) kolejny raz się odwoła.
Nadmieniam,że decyzja o zwrocie uprawomocniła się, strona nie wpłaciła, odmowa umorzenia- uprawomocniło się , poszło upomnienie, teraz po upływie terminu strona złożyła odwołanie na odmowę umorzenia. Czy również już tytuł wykonawczy?
Za pomoc dziękuję.
~Bożena


Napisano: 08 cze 2009, 16:12

Potrącać można, a nawet należy, bez zgody strony. Ja daję tylko pismo informujące o fakcie potrącenia z bieżących świadczeń. I oczywiście potrącam całe świadczenie, jak chce mniejsze kwoty powinna wnieść o raty.
~Jagoda

Napisano: 09 cze 2009, 2:15

a czy ktoś zasugerował,że może ubiegać się o rozłożenie na raty? ma zostać bez środków do zycia? trochę ludzkich odruchów nie zawadzi
~$$$$$$$$$

Napisano: 14 wrz 2009, 21:23

a dlaczego to świdczenie jest nienależnie pobrane?
o co chodzi pytam gdyz mnie to interesuje.
~Łukasz

Napisano: 14 wrz 2009, 21:24

a dlaczego to świdczenie jest nienależnie pobrane?
o co chodzi pytam gdyz mnie to interesuje.
~Łukasz


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny