Świadczenie nienależnie pobrane

Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 paź 2019, 10:00

Witam. Proszę o pomoc, nie wiem jak ugryźć tą sprawę.
Klientowi od dnia 01.10.19 do dnia 31.12.19 został przyznany zasiłek okresowy z powodu bezrobocia, w dniu 22.10.2019r, klient zgłasza się do Ośrodka i przedstawia umowę o pracę - termin rozpoczęcia pracy to 21.10.2019r., traci status osoby bezrobotnej i zgłasza zmianę swojej sytuacji życiowej, zwracając się z wnioskiem o uchylenie decyzji przyznającej zasiłek okresowy. Rozumiem, że uchylam decyzje przyznającą zasiłek na wniosek strony.
Natomiast zasiłek został wypłacony już klientowi w całości, a należy mu się do dnia 21.10.2019r., do czasu podjęcia pracy więc klient ma nienależnie pobrane świadczenie za okres 11 dni???
czy po 14 dniach od daty wydania decyzji uchylającej należy wszcząć postępowanie administracyjne w przedmiocie uznania za nienależnie pobrane ? po 7 dniach decyzje uznająca za nienależnie pobrane, po 14 dniach zawiadomienie o zwrocie nienależnie pobranych ? 7 dni i decyzja żądająca zwrotu ?

Nie mam pojęcia czy dobrze myślę, proszę o jakieś podpowiedzi, może ktoś miał taką sytuację.
Z góry bardzo dziękuję.
Kamila_socjalny
Praktykant
Od: 23 paź 2019, 9:48
Zajmuję się: Pomoc społeczna

Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny