"orzeka:
1. uchylić zaskarżoną decyzję w całości
2. orzec o przyznaniu Pani..... świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku ze sprawowaniem opieki nad matką .......... w kwocie:
a/ 1477 zł, miesięcznie na okres od 01 listopada 2018 do dnia 31 grudnia 2018
b/ 1583 zł miesięcznie od dnia 01 stycznia 2019 na czas nieokreślony"
Składek się nie przyznaje.... składki się opłaca w związku z przyznaniem świadczenia.
Jeżeli uprawniona do św. piel. jest mężatką ubezpieczenie zdrowotne jako członek rodziny powinna mieć przy ubezpieczeniu męża.
Zgłaszasz do ZUS ( lub KRUS) do ubezpieczenia społecznego i opłacasz składki.Piszesz pismo do ZUS o ustalenie okresów ubezpieczenia i za jaki okres opłacać składki.Jak dostaniesz wyliczankę... ewentualnie robisz korektę składek społecznych.
Czy możesz powiedzieć, dlaczego SKO przyznało ŚP. I na podstawie którego artykułu daliście odmowę? Domyślam się, że niepełnosprawność powstała po 25 roku życia. Czy SKO powołało się na wyrok trybunału? U mnie syn pobrał dziś wniosek i będzie ubiegał się o ŚP na ojca, więc pewnie też będzie odwołanie.
jak dostaniesz odmowę a zapewne tak będzie to się odwołuj, nas jako pracowników obowiązuje ten art ale SKO i Sądy przyznają jak jest dobrze umotywowane odwołanie.
niepełnosprawność po 25 roku życia. 2 razy dalismy odmowę, po drugim juz przyznalo SKO. Pani miala adwokata, ale spokojnie by sama te odwołania napisala... wystarczyło wspomnieć o Trybunale, a tak pani musi prawnikowi oddac prawie 5 tysi
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w.............w decyzji z dnia ....... wskazało by przy ponownym rozpatrywaniu sprawy organ pominął kryterium zawarte w art. 17 ust. 1b, uwzględniając wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 21.10.2014 r. sygn. akt K 38/13. Organ nie zgodził się z tym stanowiskiem i stwierdził, że nie może przyznać prawa do świadczenia z pominięciem art. 17 ust 1b.
W związku z powyższym zwracam się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o zajęcie stanowiska w tej sprawie - uchylenia decyzji odmownej i przyznanie mi prawa do świadczenia pielęgnacyjnego w związku z opieką nad niepełnosprawną matką, z pominięciem kryterium zawartego w art. 17 ust. 1b ustawy o świadczeniach rodzinnych.
kala1 pisze:nas jako pracowników obowiązuje ten art
Nas jako pracowników wyrok Trybunału wiąże tak samo jak zapisy w ustawie, powołując się na niekonstytucyjne przepisy łamiemy konstytucję Inna sprawa, że ministerstwo i organ administracji rządowej w terenie czyli wojewoda jest innego zdania, tylko, że strach przed kontrolą nie jest równoznaczny z "obowiązywaniem tego art."