Klientka na małoletniego syna miała przyznane prawo do świadczenia pielęgnacyjnego i zasiłku pielęgnacyjnego do 31.10.2023r. Kolejne orzeczenie wydane 30.11.2023r. bez 7 pkt na TAK.
W grudniu złożyła wniosek na zasiłek pielęgnacyjny bez wniosku o przyznanie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego ze względu na brak 7 pkt na Tak. Od wydanego orzeczenia klientka złożyła odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności- sprawa jest w toku postępowania odwoławczego.
Czy według nowej ustawy z 19.12.2023r. dotyczącej przedłużenia ważności orzeczeń OPS powinien przedłużyć okres przyznania świadczenia pielęgnacyjnego od listopada 2023r. do września 2024r. w związku z przedłużeniem orzeczeń gdy nie mamy rozstrzygniętej sprawy odwoławczej?
Czy można przedłużyć rodzicowi prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na obowiązujących nowych zasadach dotyczących przedłużania okresu ważności orzeczenia w przypadku, gdy orzeczenie dziecka utraciło ważność w październiku 2023r, i zostało wydane nowe orzeczenie które jest w toku postępowania odwoławczego?
Czy z mocy art. 1 ustawy z 19.12.2023 o zachowaniu ważności orzeczeń, to poprzednie orzeczenie dziecka zachowuje ważność i wymaga przedłużenia? Proszę o podpowiedź jak mam postąpić w tej sytuacji?