SYGNITY FA- odsetki
SYGNITY FA- odsetki
Sygnity nalicza mi odsetki od kwoty wypłaconej wierzycielce w danym miesiacu a nie od kwoty zwrotu dłużnika. Najciekawsze jest to, że niezależnie od tego czy ustawię parametr \"kwota odsetek pobierana w pierwszej kolejności\" na Tak lub na NIE to wylicza mi tak samo.
Nie wiem gdzie popełniam błąd?
Nie wiem gdzie popełniam błąd?
Re: SYGNITY FA- odsetki
 
To są moje przykładowe wyliczenie przy parametrze ustawionym na NIE i zgadzają się z tym co liczy program
Wypłata 27.10.2008 – 600
Wypłata 19.11.2008 – 600
Wypłata 19.12.2008- 600
Zwrot 22.12.2008r ja liczę przez 366 ale powinno być przez 365
Odsetki na 22
1. 600*0,115*48/366=9,05
600*0,13*8/366=1,71
2. 600*0,115*25/366= 4,71
600*0,13*8/366=1,71
3. 600*0,13*3/366= 0,64
Łącznie odsetki na 22 – 17,82
1800+17,82=1817,82 – 100%
17,82 – x
X=0,98%
1817,82 – 100%
1800 – x
X = 99,02%
Odsetki 0,98% * 200= 1,96
99,02%*200 = 198,04
1800-198,04 = 1601,96 tyle zostaje
Kolejny zwrot 6 stycznia 2009
Odsetki na 6 stycznia 2009
1601,96*0,13*15/366 = 8,54
8,54+ 17,82 = 26,36 zł
26,36-1,96 = 24,4 odsetki
1601,96 +24,4= 1626,36 – 100%
24,4- x
X = 1,5%
1626,36 – 100%
1601,96 –x
X= 98,50 %
Odsetki 1,5%* 200 = 3,00 odsetki
98,5 %*200 = 197,00
1601,96 – 197 = 1404,96 i tak dalej przy kolejnych zwrotach
To są moje przykładowe wyliczenie przy parametrze ustawionym na NIE i zgadzają się z tym co liczy program
Wypłata 27.10.2008 – 600
Wypłata 19.11.2008 – 600
Wypłata 19.12.2008- 600
Zwrot 22.12.2008r ja liczę przez 366 ale powinno być przez 365
Odsetki na 22
1. 600*0,115*48/366=9,05
600*0,13*8/366=1,71
2. 600*0,115*25/366= 4,71
600*0,13*8/366=1,71
3. 600*0,13*3/366= 0,64
Łącznie odsetki na 22 – 17,82
1800+17,82=1817,82 – 100%
17,82 – x
X=0,98%
1817,82 – 100%
1800 – x
X = 99,02%
Odsetki 0,98% * 200= 1,96
99,02%*200 = 198,04
1800-198,04 = 1601,96 tyle zostaje
Kolejny zwrot 6 stycznia 2009
Odsetki na 6 stycznia 2009
1601,96*0,13*15/366 = 8,54
8,54+ 17,82 = 26,36 zł
26,36-1,96 = 24,4 odsetki
1601,96 +24,4= 1626,36 – 100%
24,4- x
X = 1,5%
1626,36 – 100%
1601,96 –x
X= 98,50 %
Odsetki 1,5%* 200 = 3,00 odsetki
98,5 %*200 = 197,00
1601,96 – 197 = 1404,96 i tak dalej przy kolejnych zwrotach
Re: SYGNITY FA- odsetki
Ok, dzięki to dla przykładu:
wypłata 20.10.2008r. - 250zł.
zwrot 07-11-2008r. 219 zł.
w Sygnity wychodzi 1,42 odsetki a w księgowości 1,24zł.
wypłata 20.10.2008r. - 250zł.
zwrot 07-11-2008r. 219 zł.
w Sygnity wychodzi 1,42 odsetki a w księgowości 1,24zł.
Re: SYGNITY FA- odsetki
to wkońcu na ile dni w roku 2008 powinny być dzielone odsetki 365 czy 366 dni
Re: SYGNITY FA- odsetki
No bez jaj Adela, nie pisz że u Ciebie księgowa nie wie czy dzielić na 365 czy na 366 dni. Bo jak czytam takie posty pod tytułem \"program źle liczy\" to mi się słabo robi.
Re: SYGNITY FA- odsetki
olo, może Ty masz księgową, która wszystko Ci wyliczy, bo ja muszę wszystko sama robić i boję się nawet prosić ją o pomoc, albo zwrócić się z jakąś sprawą, więc też czytam takie posty, ale słabo mi się nie robi, bo rozumiem, że ktoś ma problem
Re: SYGNITY FA- odsetki
No owszem, ale czemu wpisywac to pod postem :program źle liczy a nie :księgowa nie chce mi policzyć ?
Oprócz SYGNITY FA- odsetki - Oprogramowanie przeczytaj również:
SYGNITY jak zwykle opóźnia
Sygnity
sprawozdanie z Pomosta
wniosek o podjęcie działań wobec dłuznika
decyzja dla dłużnika- Sygnity
SYGNITY SR zmiana ustawy
sprawozdanie FA
sygnity-pomoc
kopia
licencja
problem MPiPS
sygnity sr sprawozdanie
Sygnity DM
jak zrobić zbiór centralny w Signity?
Top team i wpłaty komornika
MPiPS dział 2A; czy suszę tu wykazujemy?