KOBIETA POBIERAŁA SZO NA MATKĘ DO LISTOPADA 2020 PONIEWAŻ WAŻNOŚĆ ORZECZENIA WYGASŁA 30 LISTOPAD ZŁOŻYŁA WNIOSEK W PCPR O USTALENIE PONOWNIE STOPNIA. ORZECZENIE UZYSKAŁA W MARCU 2020 R. W GRUDNIU OPIEKOWAŁA SIĘ MATKĄ A W STYCZNIU PODJĘŁA PRACĘ KTÓRĄ ZAKOŃCZYŁA W KWIETNIU. W MAJU ZŁOŻYŁA WNIOSEK O SZO - CZY NALEŻY SIĘ WYRÓWNANIE ZA GRUDZIEŃ? TERMINY ZOSTAŁY ZACHOWANE.
A to ciekawe co piszesz, bo co z tego, że terminy zachowane na złożenie wniosku o SZO, czy nie powinno być ciągłości w sprawowaniu opieki ? Przecież opiekunka przez kilka miesięcy pracowała zawodowo czekając na Orzeczenie. Dziwne
Czy tu na pewno chodzi o sprawowanie stałej, ciągłej i długoterminowej opieki nad matką, czy może o coś innego ?
kobieta w życiu jakoś sobie poradziła być może sama opłaciła opiekę lub pracowała zdalnie - teraz można. Badasz okres wstecz zgodnie z art. 24 i ustalasz prawo na okres sprawowanej opieki i odmawiasz na okres świadczonej pracy. A w ustawie mowa tylko o stałej.
NO WŁAŚNIE NIBY TERMINY ZACHOWANE PANI SIĘ UPIERA ŻE OPIEKA SPRAWOWANA I MUSI SIĘ JEJ NALEŻEĆ WYRÓWNANIE TYLKO PYTANIE CO SIĘ DZIAŁO Z CHORĄ MAMĄ JAK PANI PRACOWAŁA ZAWODOWO....... MOŻNA BY ZAPYTAĆ CZY TA OPIEKA JEST KONIECZNA ...... I TAK JAK PISZESZ KRZYSZTOF OPIEKA CIĄGŁA I STAŁA .... TYLKO JAK TO UGRYŹĆ PRAWNIE?
Nic z tym nie zrobisz, NIE UGRYZIESZ....rezygnacja i opieka jest stała bo praca była krótkoterminowa. Zawsze może ci napisać ,że podjęła pracę, próbowała połączyć pracę z opieką ale się nie dało i musiała zrezygnować z zatrudnienia.
Przyznaj za okres pozostawania bez pracy ( z wyłączeniem okresu zatrudnienia) i tyle.