termin wpływu wniosku

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 lip 2020, 9:46

Taka sytuacja...pocztą wysłany wniosek, na kopercie pieczatka poczty 30.06.2020 natomiast do urzedu wplynelo 1.07.2020 ...normalnie mysle, ze liczy sie data wplywu do urzedu czyli 1.07.2020 zgodnie z art. 61 par 3 kpa...ale czy nie ma czegos innego w zwiazku z covidem :?
:-)
Referent
Posty: 459
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE


Napisano: 03 lip 2020, 11:27

Moim zdaniem liczy się data wpływu. Datę nadania w Urzędzie Pocztowym bralibyśmy pod uwagę w przypadku odwołania. Aczkolwiek, jeśli osoba podpisze klauzulę z prośbą o wypłatę dodatku z mocą wsteczną, to działaj :)
Maxima
Podinspektor
Posty: 1255
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 03 lip 2020, 11:59

Maxima pisze:
03 lip 2020, 11:27
Moim zdaniem liczy się data wpływu. Datę nadania w Urzędzie Pocztowym bralibyśmy pod uwagę w przypadku odwołania. Aczkolwiek, jeśli osoba podpisze klauzulę z prośbą o wypłatę dodatku z mocą wsteczną, to działaj :)
a jeśli chodzi o te dodatki z moca wsteczną to jak praktykujecie? jak jest ktoś nowy to go informujecie czy nie?
Cytrynka
Stażysta
Posty: 94
Od: 05 gru 2018, 10:50
Zajmuję się: DM

Napisano: 03 lip 2020, 12:06

U mnie na razie nie ma takich klauzul, ale to już od Ciebie zależy czy poinformujesz o takim prawie wnioskodawcę.
Marek1992
Referent
Posty: 283
Od: 14 lis 2019, 10:00
Zajmuję się: DM/DE

Napisano: 03 lip 2020, 12:10

Maxima pisze:
03 lip 2020, 11:27
Moim zdaniem liczy się data wpływu. Datę nadania w Urzędzie Pocztowym bralibyśmy pod uwagę w przypadku odwołania. Aczkolwiek, jeśli osoba podpisze klauzulę z prośbą o wypłatę dodatku z mocą wsteczną, to działaj :)
niby tak...ale z data wsteczna jezeli liczyc date wplywu w lipcu...to i tak dochody beda IV V VI a nie tak jak zlozone III IV V...i moze niezbyt ...bo osoba ma eksmisje i bez tytulu ale oczekujaca...grubsza sprawa :roll:
:-)
Referent
Posty: 459
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE

Napisano: 03 lip 2020, 12:25

Marek1992 pisze:
03 lip 2020, 12:06
ale to już od Ciebie zależy czy poinformujesz o takim prawie wnioskodawcę.
nie do końca... a art. 9 kpa? Mamy wręcz obowiązek informowania o tym.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1255
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 03 lip 2020, 12:54

Faktycznie, masz rację. Ja i tak nie mogę tego zrobić, bo mój program nie ma takiej jeszcze aktualizacji. Nie mogę więc o tym mówić bo jak każdy zachce,a mój program nie obsługuje to wtedy co?
Marek1992
Referent
Posty: 283
Od: 14 lis 2019, 10:00
Zajmuję się: DM/DE

Napisano: 03 lip 2020, 13:11

Jeśli chodzi o moc wsteczną, to chyba jeszcze żaden nie obsługuje :roll:
Maxima
Podinspektor
Posty: 1255
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 04 lip 2020, 4:10

:-) pisze:
03 lip 2020, 9:46
Taka sytuacja...pocztą wysłany wniosek, na kopercie pieczatka poczty 30.06.2020 natomiast do urzedu wplynelo 1.07.2020 ...normalnie mysle, ze liczy sie data wplywu do urzedu czyli 1.07.2020 zgodnie z art. 61 par 3 kpa...ale czy nie ma czegos innego w zwiazku z covidem :?
A dochody we wniosku za jakie miesiące? Pewnie za III, IV, V, więc i to jest do poprawy, czyli trzeba wezwać wnioskodawcę do uzupełnienia.
Krwawa
Podinspektor
Posty: 1463
Od: 09 kwie 2014, 14:46
Zajmuję się:

Napisano: 06 lip 2020, 7:56

Krwawa pisze:
04 lip 2020, 4:10
:-) pisze:
03 lip 2020, 9:46
Taka sytuacja...pocztą wysłany wniosek, na kopercie pieczatka poczty 30.06.2020 natomiast do urzedu wplynelo 1.07.2020 ...normalnie mysle, ze liczy sie data wplywu do urzedu czyli 1.07.2020 zgodnie z art. 61 par 3 kpa...ale czy nie ma czegos innego w zwiazku z covidem :?
A dochody we wniosku za jakie miesiące? Pewnie za III, IV, V, więc i to jest do poprawy, czyli trzeba wezwać wnioskodawcę do uzupełnienia.
tak...marzec kwiecień maj...i mysle,ze liczy sie data wplywu do urzedu wiec 1 lipca...trzeba wiec wezwac do poprawy :cry:
:-)
Referent
Posty: 459
Od: 20 mar 2017, 12:49
Zajmuję się: DM, DE


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny