Uchwała/upoważnienie - realizacja przez PCPR 500+

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 23 lut 2016, 19:37

Czy konieczne jest podjęcie Uchwały przez Powiat o wyznaczeniu PCPR do realizacji zadań z zakresu 500+ i wydanie upoważnienia do wydawania decyzji w sprawie przyznania w/w dodatku?
rrpcpr


Napisano: 24 lut 2016, 9:00

bez tego trzeba by było z każdą decyzją przyznającą dodatek wychowawczy do Starosty "latać" :roll:
TOMASZ6

Napisano: 24 lut 2016, 11:34

a nie jest przypadkiem tak, że ustawa o pieczy zastępczej reguluje w art. 182, że starosta wykonuje za pośrednictwem pcpr zadania z zakresu pieczy zastępczej.

u nas dyrektor ma upoważnienie do wydawania decyzji z zakresu wspierania rodziny i pieczy zastępczej, a dodatek wychowawczy w tym zakresie się mieści, więc u nas nie ma potrzeby podjęcia uchwały o upoważnieniu.
patka

Napisano: 24 lut 2016, 12:35

zgadzam się ale częściowo bo w art. 182 ust. 3 masz wymienione co do których świadczeń i dodatków itp. może starosta upoważnić kierownika i innych pracowników... powinni do tego przepisu dołożyć ten nowy artykuł o dodatku wychowawczym
TOMASZ6

Napisano: 24 lut 2016, 19:30

art. 182 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. W sprawach indywidualnych dotyczących świadczeń
, dodatków, środków finansowych, opłat oraz innych
kwot, o których mowa w art. 80 ust. 1 i 1a, art. 81
, art. 83 ust. 1, 2 i 4, art. 84, art. 92 ust. 1, a
rt. 140 ust. 1 pkt 1
i art. 193 ust. 1, decyzje wydaje starosta, upoważn
iony przez niego kierownik powiatowego centrum pomo
cy rodzi-
nie lub inni pracownicy powiatowego centrum pomocy
rodzinie upoważnieni przez starostę na wniosek kier
ownika.”
zuzanka

Napisano: 25 lut 2016, 12:28

Także się zastanawiam, czy na pewno jest konieczność zmiany, bo na pewno wszyscy kierownicy/dyrektorzy już mają upoważnienia. My mamy napisane - na podstawie art. 182 ust. 3 - a obecna jego treść zawiera już wszystko.

Co wy na to?
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21
Zajmuję się:

Napisano: 25 lut 2016, 13:09

nie doczytałem po prostu więc na szczęście nasz ustawodawca przewidział tą zmianę w art. 182 :roll:
TOMASZ6


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny