uchylanie sie od podjęcia pracy interwencyjnej

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 03 sty 2008, 13:32

Od lat organizowane są w moim KISie prace interwencyjne.Jak zapewnie wiecie znajdzie sie paru gigantów,którzy nie pójdą do pracy mimo,że zgłaszają swoją chęć u pracownika socjalnego podjęcia zatrudnienia.Wtedy najczęściej wychodzą choroby i pojawiają się zaświadczenia od lekarza medycyny pracy z przeciwskazaniem podjęcia takowej pracy.
Mam w związku z tym pytanie.Odpuszczacie sobie tą osobę czy wszczynacie jakąś inna procedurę,żeby taki bezrobotny nie miał podstaw do otrzymania zasiłku z tyt.bezrobotnych bądź najlepszym rozwiązaniem byłoby wyłączenie z ewidencji osób bezrobotnych w PUP,ale to raczej niemozliwe w momencie posiadania zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.Poradzcie!!
Kasia
~Kasia
Inspektor
Posty: 2001
Od: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska


Napisano: 21 lut 2008, 10:09

Jeżeli lekarz przemysłowy wystawi zaświadczenie, ze ten jest niezdolny do pracy to biezecie następną i tyle. na pewno najdziecie ossoby, które chętnie podejmą się tych prac. Pozdrawiam. U nas mamay 4 razy więcej chętnych niż jest miejsc.
~Dorota

Napisano: 21 lut 2008, 10:10

Jeżeli lekarz przemysłowy wystawi zaświadczenie, ze ten jest niezdolny do pracy to bierzecie następną i tyle. na pewno najdziecie ossoby, które chętnie podejmą się tych prac. Pozdrawiam. U nas mamay 4 razy więcej chętnych niż jest miejsc.
~Dorota

Napisano: 21 lut 2008, 10:11

Jeżeli lekarz przemysłowy wystawi zaświadczenie, ze ten jest niezdolny do pracy to bierzecie następną i tyle. na pewno najdziecie ossoby, które chętnie podejmą się tych prac. Pozdrawiam. U nas mamay 4 razy więcej chętnych niż jest miejsc.
~Dorota

Napisano: 08 kwie 2008, 21:25

Gdy wydaje mi się, ze klient udaje chorego w takim przypadku czasami dzwonię do lekarza, aby zapytac sie o stan zdrowia klienta. Czasami taki lekarz, który notorycznie przedłuża zaświadczenia lekarskie o niezdolności do pracy klienta, dłużej nie chce wydawać takiego zaświadczenia klientowi.
~ups

Napisano: 13 maja 2008, 21:42

Traktujecie podopiecznych nieludzko.Skąd pomysl dzwonienia do lekarza.To chore zachowanie,niegodne pracownika socjalnego.każdy mierzy swojąmiarą
~ewa

Napisano: 17 cze 2008, 13:48

Nie jest to takie skomplikowane. Wydaje mi się, że że należy ustalić dlaczego osoba uchyla się od podjęcia zatrudnienia. Nie można kwestionować zaswiadczenia lekarza medycyny pracy. W związku z tym z prawnego punktu widzenia osoba ta, w pewnym sensie ma powód, dla którego może odmówić przyjęcia zatrudnienia. próbowalbym odpowiedzieć na pytanie : jaką pracę, i czy wogóle osoba ta zdolna jest do pracy. Inna sprawa to, kiedy osoba nie może, a inna kiedy osoba nie chce pracować.
~Adrian

Napisano: 30 paź 2008, 17:52

Chcę się podzielić z wami moim doświadczeniem. mnie też wielokrotnie nie chce się iść do pracy.
Apeluję o ludzkie traktowanie takich osób, które z różnych powodów uchylają się od podjęcia zatrudnienia
~Adriano

Napisano: 18 mar 2009, 15:22

Słuszna interpretacja i dzielę sie tym samym. Ponadto, zapomina sie także o prawach człowieka zawartych w Konstytucji...nikt nie może być zmueszony do pracy przymusowej. Zatem przestrzegajmy jej bo wkoncu trafi osa na kamien i naprawdę będzie żle.
~czytelniczka

Napisano: 18 mar 2009, 15:25

Słuszna interpretacja i dzielę sie tym samym. Ponadto, zapomina sie także o prawach człowieka zawartych w Konstytucji...nikt nie może być zmuszony do pracy przymusowej. Zatem przestrzegajmy jej bo w koncu trafi \" \"osa na kamien \"\" i naprawdę będzie żle.
~czytelniczka


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny