Ukrainka z dostepem do rynku pracy a św. p

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 kwie 2019, 15:21

Witam, mam klientkę z Ukrainy. Obecnie pracuje, posiada kartę pobytu z dostępem do rynku pracy. Ma jednak chore dziecko z orzeczeniem które kwalifikuje ją na świadczenie pielęgnacyjne. Oboje z byłym mężem pracują i mieszkają na ternie polski.
Czy ona może ubiegać się o świadczenie ? Jeśli tak to na jakich zasadach.
monikaz
Stażysta
Posty: 66
Od: 07 sie 2017, 9:59
Zajmuję się: św, fa


Napisano: 17 kwie 2019, 8:07

jak najbardziej możne. Na zasadach jak każdy inny wnioskujący, czyt. Polak
pablo90115
Stażysta
Posty: 73
Od: 11 cze 2016, 12:42
Zajmuję się: ŚW, ŚR

Napisano: 17 kwie 2019, 15:15

A czy w momencie gdy zakończy pracę, nie straci wizy, kartę pobytu ma do stycznia 2021 a dzieciak orzeczenie do stycznia 2020 ?
W trakcie rozmowy wyszło że są z mężem po rozwodzie (taka sytuacja -względy majątkowe na Ukrainie)jednak są tu oboje jako rodzina i pracują.
monikaz
Stażysta
Posty: 66
Od: 07 sie 2017, 9:59
Zajmuję się: św, fa

Napisano: 23 kwie 2019, 10:54

jak zabiora rynek pracy to i wtedy prawa do świadczenia pielęgnaycjnego nie będzie mieć.
pablo90115
Stażysta
Posty: 73
Od: 11 cze 2016, 12:42
Zajmuję się: ŚW, ŚR

Napisano: 05 cze 2019, 13:28

dziś była u nie moja Ukrainka. Jak się okazało jest nadal jest mężatką a mąż jest na Ukrainie. Zgodnie z art. 1 ust. 2 pkt. 2 lit. d ust. 3 powinna z członkami rodziny zamieszkiwać w Polsce. co wy na to ? Jak teraz :(
monikaz
Stażysta
Posty: 66
Od: 07 sie 2017, 9:59
Zajmuję się: św, fa

Napisano: 05 cze 2019, 13:31

? ktoś pomoże ?
monikaz
Stażysta
Posty: 66
Od: 07 sie 2017, 9:59
Zajmuję się: św, fa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny