upowaznienie do KDR

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 10 cze 2014, 7:42

Par.13 rozporządzenia daje możliwośc wójtowi upoważnienia kierownika jednostki ,,do przyznania karty". A jesli trzeba wydac decyzję odmowną to kto ją ma podpisac ? - bo to nie jest przecież przyznanie karty lecz wręcz przeciwnie - nie przyznanie. Dlaczego nie ma zapisu, że wojt może upowaznić kierownika do prowadzenia postępowania w zakresie realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych , do przyznawainia karty oraz do wydawania decyzji odmownych.
jak


Napisano: 10 cze 2014, 9:55

my mamy upowaznienie ogolne do realizacji tego programu w calosci
gopsosk

Napisano: 10 cze 2014, 14:52

Bardzo proszę czy możesz przesłać wzór waszego upoważnienia??
martin

Napisano: 11 cze 2014, 8:02

Prześlijcie wzór upoważnienia.
Dziękuje z góry
Joanna 123

Napisano: 11 cze 2014, 13:03

prosimy o wzor tych co juz maja takie upowaznienie :-)
Melka

Napisano: 11 cze 2014, 13:19

Zarządzenie
w sprawie upoważnienia do przyznania Karty Dużej Rodziny
Na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182 ze zm.) w związku § 13 ust. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 w sprawie szczegółowych warunków rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014r. poz. 755) zarządzam co następuje:
upoważniam do ...
ikiki

Napisano: 11 cze 2014, 20:51

1. upoważnienie udzielone w oparciu o rozporządzenie (a tylko takie może dotyczyć karty ogólnokrajowej) możliwe tylko po wejściu w życie rozporządzenia... te udzielone wcześniej nie są obowiązujące dla ogólnopolskiej karty......

2. konieczna podstawa prawna, która obowiązywać będzie dopiero od 16 czerwca....

3. proszę wskazać na dokładny przepis uprawniający do upoważnienia kierownika bądź innej osoby...

4. konieczna zmiana statutu, jeżeli w obowiązującym brak jest wskazania na inne zadania z zakresu pomocy społecznej....

pozdrawiam...

inne ciekawe tematy dla pracowników socjalnych
www. prawnikwpomocyspolecznej.pl
Rajski

Napisano: 12 cze 2014, 8:10

a czy da się tak żeby wójt decydował o przynaniu karty a obsługe zapewniała inna osoba czy jedna osoba i decyduje i obsługuje bo chyba tak wynika z paragrafu 13 rozporządzenia
ola13

Napisano: 13 cze 2014, 9:54

u mnie będzie tak, ze jeden pracownik ops będzie przyjmował wnioski i wprowadzał je do systemu teleinf. Tylko teraz tak się zastanawiam co będzie jak ta osoba będzie na urlopie może lepiej dwie... A już sama nie wiem jak to ma być skoro tylko jedna została wskazana w sprawozdaniu
Melka

Napisano: 13 cze 2014, 11:05

Xxxxxxxxxxxxxxx dnia 16 czerwca 2014 r.



Upoważnienie nr xxxxxxxxxxxx
w sprawie upoważnienia do przyznania Karty Dużej Rodziny

Na podstawie art. 268 a ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r. poz.267 ze zmianami), art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182 ze zm.) w związku § 13 ust. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 w sprawie szczegółowych warunków rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014r. poz. 755) upoważniam:
1. Panią xxxxxxxxxxxxx zatrudnioną w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w xxxxxxxxxxxxxx na stanowisku kierownika do przyznawania Karty Dużej Rodziny.
2. Upoważnienia udzielam od 16 czerwca na czas nieokreślony.
3. Upoważnienie wygasa z chwilą cofnięcia upoważnienia lub rozwiązania stosunku pracy.
maria57


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny