Bezpieczeństwo pracy pracownika socjalnego - ANKIETA

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 lut 2016, 10:27

O zamiarze prowadzenia badań na temat bezpieczeństwa pracy pracownika socjalnego, które staną się podstawą do powstania publikacji pisaliśmy państwu już wcześniej. Ankieta została już opracowana i skonsultowana z pracownikami socjalnymi, środowiskami akademickimi, osobami zajmującymi się bezpieczeństwem. Być może będzie to wstęp do dalszych analiz, które w przyszłości będą rekomendacją do wprowadzania konkretnych zmian dla poprawy naszego bezpieczeństwa. Postaramy się na bieżąco dzielić z Państwem wynikami badań - informują organizatorzy badania.

Często słyszymy od pracowników socjalnych, że nikt nas o nic nie pyta, nie konsultuje się z nami ważnych problemów - z osobami bezpośrednio wykonującymi tę trudną profesję pracownika socjalnego. Nie chcemy się domyślać, ani opisywać problem mając do dyspozycji wyrywkowe, niepełne dane.

Tym razem pytamy - jak to jest z naszym bezpieczeństwem w biurze i terenie?

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1pqky8i ... A/viewform

Więcej na ten temat: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie"
viewtopic.php?f=2&t=207202243

Organizatorzy ogólnopolskiego badania
angoc


Napisano: 18 lut 2016, 11:41

Przykro mi się robi na sercu....badania??? mało jest tragedii? czego jeszcze trzeba....I tak będzie temat międlił latami tak jak ustawa o naszym zawodzie.....związki, stowarzyszenia, zrzeszenia......które nic nie robią
Wredna1

Napisano: 18 lut 2016, 13:12

Siła organizacji reprezentujących głos środowiska pracowników socjalnych jest wprost proporcjonalna do liczby uczestników tych organizacji. Z badań dr Marka Rymszy przeprowadzonych kilka lat temu wynika, że tylko ok.4 % pracowników socjalnych jest uczestnikiem jakiejś organizacji (stowarzyszenie, związek zawodowy) [źródło: ” Pracownicy socjalni i praca socjalna. Między służbą społeczną a urzędem”, wydawca: Instytut Spraw Publicznych, rok 2012]

Z mojego doświadczenia wynika, ze sporo robi Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych - lokalne sprawy w Łodzi oraz Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej - działalność ogólnopolska.

Wyniki tej ankiety będą jak lustro, zbiorowy portret pracowników socjalnych A.D. 2016 namalowany szczerymi odpowiedziami na bardzo ważne pytania! Ostatnio podobne badania online przeprowadzono w 2006, zadając legendarne dziś "50 pytań do polskich pracowników socjalnych" w ramach polsko-holenderskiego projektu MATRA SIC!
angoc

Napisano: 19 lut 2016, 10:11

poszło :) ankieta bardzo POŻĄDANA! :) dzięki niej będziecie widzieć skalę problemu i braku bezpieczeństwa i to jak to wszystko jest traktowane....

dobrze że są ludzie którzy chcą się tym zając, bo to musi od nas wyjść, z dołu, bo góra nigdy nie widzi problemu...
aaata

Napisano: 20 lut 2016, 0:45

Do godziny 22.00 wczoraj, blisko 200 osób wypełniło udostępniony kwestionariusz ankiety - informują organizatorzy tego ogólnopolskiego badania. Link do ankiety jest obecnie dostępny na kilku stronach internetowych odwiedzanych przez pracowników socjalnych, został również udostępniony w FB profilu PFZPSiPS (https://www.facebook.com/federacja.socjalnych), WPIS (https://www.facebook.com/serwiswpis/), Pomoc Społeczna w Polsce (https://www.facebook.com/groups/pomoc.spoleczna/) oraz kilku innych ważnych FB profilach, skąd jest udostępniany dalej. Przypomina to efekt „śnieżnej kuli”. Organizatorom tego badania udało się sprawić, że informacja z linkiem do ankiety dociera do coraz szerszego grona respondentów.

Pierwszego dnia ponad 60 wypełnionych ankiet, drugiego dnia ponad 100 wypełnionych ankiet. 196 ankiet wypełniono do 18 lutego (godz. 21.43) – informują organizatorzy badania.
angoc

Napisano: 20 lut 2016, 12:30

Aktualnie już 343 wypełnione ankiety!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
angoc

Napisano: 21 lut 2016, 12:32

Autorzy ankiety „Bezpieczeństwo pracy pracownika socjalnego” serdecznie dziękują wszystkim pracownikom, którzy do tej pory odpowiedzieli na ankietę. Dziękujemy, że tak obszernie dzielicie się z nami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i obserwacjami z życia pracownika socjalnego. Nie spodziewaliśmy się aż tak szerokiego odzewu ale zdaje się to być związane z faktem, że niezwykle rzadko pyta się o nasze problemy oraz z tragedią, która wydarzyła się w Makowie i zachwiała naszym poczuciem bezpieczeństwa w pracy.

Czekamy na dalsze ankiety, im więcej pracowników socjalnych prześle wypełniony formularz tym pełniejszy obraz problemów zostanie przedstawiony w późniejszym opracowaniu.

W 4 dniu badania mamy już 365 ankiet. Jeśli do końca badania uda nam się osiągnąć wynik 2000 ankiet to będzie znaczyło, że w badaniu wzięło udział ok.10% pracowników socjalnych. To będzie już bardzo silny głos.

Badanie rozpoczęło się 17 lutego i będzie trwać do połowy marca.

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1pqky8i ... A/viewform
angoc

Napisano: 12 mar 2016, 3:25

Bezpieczeństwo - badanie na półmetku! (informacja organizatorów ogólnopolskiego badania)

Za nami półmetek badań na temat bezpieczeństwa pracy pracownika socjalnego. Blisko 700 osób już odpowiedziało na ankietę, a to przerosło nasze oczekiwania! Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia ..... jest nas zatrudnionych 19 697 osób (od pracownika socjalnego do starszego specjalisty pracy socjalnej) czekamy zatem na kolejne wypełnione ankiety, wierząc, że wielu z nas jest zainteresowanych opracowaniem faktycznego i jak najobszerniejszego raportu dotyczącego naszej pracy. Niech liczby, procenty oraz wykresy wskażą poziom naszej satysfakcji z pracy, zapewnione bezpieczeństwo w biurze i terenie czy też przygotowanie nas przez pracodawcę na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu (m.in.).

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy już przesłali wypełniony formularz. Wiemy, że jest to zajęcie czasochłonne, tym bardziej jesteśmy po wrażeniem zrozumienia powagi sytuacji jak i wielkości przedsięwzięcia. Każdy Państwa wpis będzie szczegółowo czytany i analizowany, a powiem, że czasem trudno zapoznawać się z tym z czym musicie się Państwo zmagać na co dzień.

Większa ilość ankiet bardziej obciąży autorów pracą, wydłuży też czas opracowania dokumentu końcowego, ale prosimy o więcej!

Badanie zakończy się w dniu 29 marca 2016 r. Zespół autorów wraz z sympatykami, kolegami oraz zainteresowanymi organizacjami już rozpoczął pracę nad dalszymi krokami, które będą służyć poprawie naszego bezpieczeństwa i które będą odpowiedzią na problemy wskazane w materiale z prowadzonego badania.

link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/1pqky8i ... A/viewform

w imieniu zespołu autorów

Anna Dunajska

pracownik socjalny
angoc

Napisano: 30 mar 2016, 11:05

INFORMACJA ORGANIZATORÓW OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA ANKIETOWEGO

Bezpieczeństwo pracy pracownika socjalnego – ogólnopolskie badania zakończone

Politechnika Śląska, Instytut Rozwoju Służb Społecznych, Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz merytorycy pomocy społecznej zakończyli ogólnopolskie badania dotyczące bezpieczeństwa pracy pracownika socjalnego.

Kwestionariusz ankiety był dostępny dla respondentów w okresie od 17 lutego do 29 marca 2016r. – link do tej ankiety (online) opublikowano w kilku serwisach internetowych odwiedzanych przez pracowników socjalnych. Na ankietę odpowiedziało 798 osób.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w nasze badania. Dziękujemy tym, na których testowaliśmy ankietę, czyli naszym kolegom i koleżankom pracownikom socjalnym. Dziękujemy całej grupie osób z którymi konsultowaliśmy i ustalaliśmy ostateczny kształt narzędzia badawczego oraz tym, którzy pomagali by ankieta dotarła do jak największej grupy odbiorców.

Dziękujemy też wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wypełnili ankietę, wierząc, że zebrane materiały pełniej wskażą problemy pracy pracownika socjalnego stając się impulsem do polepszenia jego trudnej pracy. Teraz przed nami dość krytyczny moment – opracowanie zebranego materiału. Przeznaczamy na to 2 miesiące. Opracowany materiał znajdzie się w publikacji. O postępach w opracowaniu tego badania oraz o konsekwencjach publikacji postaramy się informować na bieżąco.
angoc

Napisano: 09 maja 2016, 10:39

Zamiast jakiejś ankiety lepiej pozbieraj fakty. Mało jest wypadków?
EmilKurek
Praktykant
Posty: 24
Od: 01 lut 2016, 10:34

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]