Jak pomóc ?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 29 sty 2014, 9:54

Osoba w podeszłym wieku 60 lat. Jest osobą chorą psychicznie, ubezwłasnowolnioną całkowicie. Już prawie rok trwa procedura ustalenia opiekuna prawnego dla tej osoby i jak dotąd nic. Nikt nie chce zostać opiekunem prawnym tej osoby. Sąd jest praktycznie bezczynny w tej sprawie. Osoba ta zamieszkuje w bardzo trudnych warunkach zwłaszcza teraz w okresie zimowym. Odmawia przyjęcia jakiejkolwiek pomocy , odmawia przyjęcia własnej renty więc jest praktycznie bez środków do życia, nie przyjmuje leków..Osoba ta przebywała w szpitalu psychiatrycznym ale szpital wypuścił ją do środowiska nie widząc potrzeby dalszej hospitalizacji. Czy w takiej sytuacji Sąd mógłby na wniosek pracownika ośrodka pomocy społecznej skierować go dps bez zgody i bez ustanowienia opiekuna prawnego dla niego? Może ktoś ma pomysł jak pomóc tej osobie.
~Katarzyna


Napisano: 29 sty 2014, 17:23

myślę że tak, o opiekuna prawnego sąd może wystąpić do organizacji non profit o charakterze pomocowym czasami ich członkowie są opiekunami
~dps

Napisano: 31 sty 2014, 23:14

Jasne, że tak. Sąd rozstrzygnie. A jeżeli ty będziesz sprawą się zajmować, to zgłoś się na opiekuna do Sądu. Otrzymasz prawnie ok 400zł miesięcznie, a wczasie załatwiania DPS, zaproponuj usługi opiekuńcze. Wszystko pod kontrolą. A babcia będzie mieć profesjonalną opiekę. Babcia ma własne dochody to w godz. popołudniowych opieka prywatna. A ty wszystko monitorujesz dla dobra czlowieka - babci. Każdy zasługuje na szacunek i wsparcie.
~Mek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny