mów co wiesz - czyli okresowa ocena w rodz zastępczej a RODO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 03 lip 2020, 9:08

Dostajemy czasem zaproszenia z lokalnego PCPRu na - okresową ocenę sytuacji dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej.
Czy w Waszych OPSach pracownicy socjalni uczestniczą w takich spotkaniach? Pytam bo nie znam podstawy prawnej do takich działań (zaproszenia też jej nie zawierają) a przypuszczam, że udział w takim posiedzeniu sprowadza się do "mów co wiesz o tej rodzinie".
Xman
Referent
Posty: 419
Od: 14 gru 2017, 18:33
Zajmuję się: pomoc społeczna


Napisano: 03 lip 2020, 9:34

Ocenę okresową dziecka regulują przepisy art. 128 – 139b ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U.2020.0.821 t.j). Np. zgodnie z art. 130 ust. 2 ustawy - do udziału w posiedzeniu zespołu w sprawie sytuacji dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej mogą być zapraszani w szczególności przedstawiciele: sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodziny zastępczej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka, właściwego powiatowego centrum pomocy rodzinie, ośrodka pomocy społecznej, centrum usług społecznych, Policji, ochrony zdrowia, instytucji oświatowych oraz organizacji społecznych statutowo zajmujących się problematyką rodziny i dziecka, a także osoby bliskie dziecku.
Nie jest to nasz obowiązek (co innego asystent), ale staramy się bywać na posiedzeniu w naszym PCPR. Mamy też dzieciaki umieszczone w placówce oddalonej od nas o ok. 300 km. Wtedy też nas zapraszają (nie jeździmy), ale zazwyczaj coś im wysyłamy albo kontaktujemy się telefonicznie i wyrażamy swoje zdanie.
***NIE UDZIELAM PRYWATNYCH PORAD***
Masz zagwozdkę? Pisz na forum.
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 715
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: warsztatem PS - głównie usuwaniem awarii życiowych, naprawami problemów bytowych i innymi robotami socjalnymi;)
Lokalizacja: Kraina Polan, Wygwizdowie Totalne, Gmina Wygnajewo;)


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x