co zrobić z takim zawiadomieniem od komornika

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 03 mar 2021, 13:41

Komornik przysłał zawiadomienie wierzyciela, w którym napisał, że udało mu się ustalić, że dłużnik ma nieruchomość rolna o jakiejś tam powierzchni i wzywa pełnomocnika wierzyciela do złożenia oświadczenia co do dalszych czynności egzekucyjnych w wyznaczonym terminie...
Czy my jako ośrodek działający z upoważnienia organu właściwego wierzyciela - wójta gminy powinniśmy na takie pismo komornika odpowiedzieć? i wnieść o zajęcie nieruchomości?
nadmienię, że świadczeń z FA nie wypłacamy od paru lat.A zadłużenie dłużnika przekracza 40.000 zł.
sowa81
Praktykant
Posty: 32
Od: 19 lip 2017, 10:56
Zajmuję się: FA,SR


Napisano: 03 mar 2021, 15:03

jak najbardziej wnioskujesz. I przygotuj kasę na pokrycie kosztów
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 19246
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 03 mar 2021, 15:52

A jaką treść powinno mieć to zawiadomienie? Czy obciąży nas kosztami jeśli nie wylicytuje nic na naszą rzecz bo np w pierwszej kolejności teraz będzie pokrywał zaległości wobec osoby uprawnionej?
sowa81
Praktykant
Posty: 32
Od: 19 lip 2017, 10:56
Zajmuję się: FA,SR

Napisano: 03 mar 2021, 16:09

http://komornikwroclaw.pl/egzekucja-z-nieruchomosci

niestety możecie mieć same koszty
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 19246
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 18 mar 2021, 22:10

U nas nie płaci się żadnych kosztów związanych z egzekucją z nieruchomości ;)

Powołujemy się na art.27 ust. 3a ustawy i Komornik to respektuje :geek:
kaffi
Stażysta
Posty: 150
Od: 23 lut 2016, 20:30
Zajmuję się:

Napisano: 19 mar 2021, 12:37

generalnie opis i oszacowanie nieruchomości sporządza komornik a czyni to na podstawie opinii biegłego rzeczoznawcy. Co do zasady wierzyciel płaci zaliczkę na poczet tej opinii. W przypadku alimentów jest jednak jeden wyjątek wynikający z art. 40 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Przepis ten stanowi, że:
„1. Na pokrycie wydatków, o których mowa w art. 39 (w przepisie tym są m.in. wymienione należności biegłych), komornik może żądać zaliczki od strony lub innego uczestnika postępowania, który wniósł o dokonanie czynności, uzależniając czynność od jej uiszczenia.
2. (utracił moc)
3. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, przekazuje komornikowi sumy niezbędne na pokrycie wydatków w sprawach osób zwolnionych w tym zakresie od kosztów sądowych”.
Stosowanie z kolei do treści art. 96 pkt 2 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych nie mają obowiązku uiszczania kosztów sądowych strona dochodząca roszczeń alimentacyjnych. Zwolnienie to rozciąga się także na postępowanie egzekucyjne.
TOTKO
Stażysta
Posty: 102
Od: 17 maja 2017, 9:17
Zajmuję się: FA

Napisano: 21 mar 2021, 13:48

organ nie ponosi żadnych kosztów jedynie prosi o wycenę nieruchomości i przyłączenie się do jej licytacji; można tak zrobić 2-krotnie a za trzecim razem może organ sam ją kupić.
marysia6
Praktykant
Posty: 6
Od: 19 lut 2021, 13:27
Zajmuję się: pomoc społeczna, fundusz alimentacyjny


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x