Doręczenia po zmianie kpa - jak robicie?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 19 paź 2021, 7:33

Po zmianie kpa doręczanie pism za pośrednictwem poczty zostało na szarym końcu. Baza elektroniczna nie działa. U nas szefowa każe dzwonić do ludzi, żeby przyszli sobie po decyzje. Jeśli to decyzja przyznająca, to ok ale co jeżeli to np. wezwanie, zawiadomienie o odmowie? Przecież ludzie po to nie przyjdą... i co dalej przecież są terminy na wydanie decyzji, a pismo będzie sobie czekać nie wiem ile, aż ktoś przyjdzie. Jak robicie teraz? Wysyłacie jednak pocztą???
Młodypracownik
Referent
Posty: 341
Od: 22 mar 2017, 10:15
Zajmuję się: ŚR/FA


Napisano: 19 paź 2021, 7:56

Obowiązek doręczeń elektronicznych / hybrydowych określony w ustawie o doręczeniach elektronicznych został przesunięty na 05.07.2022 r., jednak nie zostały wprowadzone odpowiednie zmiany w KPA. W związku z tym stosujemy art. 39 § 3 KPA i doręczamy "po staremu".
JLP
Stażysta
Posty: 56
Od: 31 mar 2017, 11:17
Zajmuję się: ŚR, FA

Napisano: 19 paź 2021, 8:12

Art.155 Jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz związki metropolitalne oraz samorządowe zakłady budżetowe są obowiązane stosować przepisy ustawy w zakresie doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego od dnia 1 stycznia 2024 r., a w zakresie doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi hybrydowej od dnia 1 października 2029 r.

Art.158 W okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia poprzedzającego dzień zaistnienia obowiązku jej stosowania, o którym mowa w art. 155, do doręczania przez podmioty publiczne w rozumieniu ustawy zmienianej w art. 105 do podmiotów niebędących podmiotami publicznymi w rozumieniu tej ustawy, dokonywanego w systemie teleinformatycznym organu administracji publicznej, stosuje się art. 39, art. 391, art. 40 § 4 oraz art. 46 § 4-9 ustawy zmienianej w art. 61 w brzmieniu dotychczasowym oraz art. 144a i art. 152a ustawy zmienianej w art. 84 w brzmieniu dotychczasowym.
Szarak
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3135
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 19 paź 2021, 8:30

Problem w tym, że nie wiadomo co autor miał na myśli, bo jest jeszcze wskazana inna grupa podmiotów - "organy władzy publicznej", dla których obowiązek wchodzi w życie 05.07.2022 r. W orzecznictwie przyjmuje się, że wójt / burmistrz wydając decyzje jest organem władzy publicznej.
JLP
Stażysta
Posty: 56
Od: 31 mar 2017, 11:17
Zajmuję się: ŚR, FA

Napisano: 19 paź 2021, 8:43

Moja szefowa i radca po szkoleniu z Mazurkiewiczem z kpa twierdzą, że zmiany obowiązują od teraz... a szary człowiek musi się męczyć.
Młodypracownik
Referent
Posty: 341
Od: 22 mar 2017, 10:15
Zajmuję się: ŚR/FA

Napisano: 19 paź 2021, 9:44

Większość z nas pracuje w OPS, które są JST tworzonymi przez rady gminy z
ustawy o samorządzie gminnym. Dla mnie wchodzi od 01.01.2024 r.

Co do przepisów to wskazałem podstawę, że do art.39 stosujemy stare zapisy ale w przypadku innych przepisów (niewymienionych w art.158) powinniśmy je powoływać w nowym brzmieniu.
Szarak
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3135
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking

Napisano: 19 paź 2021, 10:54

A może od 01.01.2024 zasiłkami rodzinnymi będzie się zajmował ZUS i stąd doręczenia elektroniczne...
zespółświadczeń6
Praktykant
Posty: 43
Od: 07 lip 2020, 12:53
Zajmuję się: świadczenia rodzinne, FA i 500+

Napisano: 19 paź 2021, 10:59

zespółświadczeń6 pisze:
19 paź 2021, 10:54
A może od 01.01.2024 zasiłkami rodzinnymi będzie się zajmował ZUS i stąd doręczenia elektroniczne...
dobra myśl, coś w tym jest
marzenasaw
Referent
Posty: 250
Od: 11 wrz 2019, 19:56
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 19 paź 2021, 11:44

marzenasaw pisze:
zespółświadczeń6 pisze:
19 paź 2021, 10:54
A może od 01.01.2024 zasiłkami rodzinnymi będzie się zajmował ZUS i stąd doręczenia elektroniczne...
dobra myśl, coś w tym jest
no nic nie poradzimy niestety na to
jasiak
Podinspektor
Posty: 1707
Od: 08 mar 2017, 13:29
Zajmuję się: Św/Fa/ŚR

Napisano: 19 paź 2021, 12:21

A człowiek siedzi w tych wnioskach i nawet nie wie, że coś się dzieje :shock: A co dokładnie będzie oznaczało to dla nas? Będą wnioski tylko elektroniczne?

No to chyba mamy datę końca naszej pracy na zasiłkach :D.
zocha1234
Referent
Posty: 385
Od: 14 mar 2017, 12:22
Zajmuję się: ŚW


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x