zas. piel. dwa orzeczenia - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??

Napisano: 20 cze 2024, 15:04

Pani złożyła wniosek o zasiłek pielęgnacyjny i dołączyła orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, gdzie pisze "niepełnosprawność- nie da się ustalić", oraz drugie orzeczenie sprzed 15 lat o stopniu lekkim gdzie przyznano na stałe, i pisze, że "niepełnosprawność powstała-od dzieciństwa". Symbole niepełnosprawności ma inne.
Oktawia
Praktykant
Posty: 38
Od: 30 sty 2023, 13:27
Zajmuję się: świadczenia rodzinne


Napisano: 21 cze 2024, 7:39

ciebie obowiązuje tylko ostatnie orzeczenie.
Możesz doradzić osobie, że jak jeszcze może to niech złoży odwołanie od tego orzeczenia i dołączy tamto pierwsze orzeczenie
Qerty
Referent
Posty: 326
Od: 06 sie 2015, 20:29
Zajmuję się: ŚR/FA/CP/SW/DO

Napisano: 21 cze 2024, 7:48

Są dwa poglądy. Jedno mówi, że orzeczeń się nie łączy. Skoro nie wynika to obowiązującego orzeczenia o umiarkowanym stopniu jasno co i jak, to my nie mamy kompetencji to drążenia tematu. Bardziej się ku temu skłaniam.
Drugi pogląd mówi, że powinno się ustalić czy te dwa orzeczenia coś łączy np. jakieś schorzenie. Jeżeli jest chociaż jedna rzecz wiążąca te orzeczenia to można uznać, że sama niepełnosprawności powstała od dzieciństwa bo umiarkowany stopień jest następstwem lekkiego.
Miałem kiedyś taką sprawę dotyczyło akurat ZUSowskich orzeczeń. Identycznie lekki (od dzieciństwa) i umiarkowany (nie da się ustalić). Oba orzeczenia miały odrębne ustalone schorzenia poza jednym ich łączącym. Sprawa otarła się o SKO i przyznano ZP.
Szarak
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 5498
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Multitasking


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x