Proponuję zatem zapytać tego Mazurkiewicza najpierw jaki charakter jego zdaniem na decyzja w sprawie zaliczki: konstytutywny, czy deklaratoryjny. Jeżeli odpowie, że ten pierwszy, to wtedy umorzyć. Jeżeli ten drugi, czyli ustalający/deklaratoryjny (a taki ma wg mnie), to przyznać za VIII/IX na podstawie art. 7 \"ustawy zaliczkowej\" w zw. z art. 41 nowej \"ustawy funuszowej\"
no dobra MĄDRE GŁOWY! ale poradźcie coś.... jak napisać decyzję dla dłużnika, który złożył nam wniosek o umorzenie należności z tyt. wypłaconych zaliczek alimentacyjnych? W chwili obecnej zaliczki już nie ma, a świadczenia z FA już nie są płacone - osoba uprawniona nie wystąpiła z wnioskiem. Chcemy dać odmowę, ale nie wiemy jakie podstawy prawne.... Ratunku!
To jest straszne. Żeby na podstwie tej samej ustawy jeden Ośrodek w identycznej sprawie przyznał pieniadze a drugi nie. A wszystko zależy od konkretnego człowieka tam pracującego - urzędnika który akurat postanowił sobie tak a nie inaczej zinterpretować ustawę. W jednym Ośrodku pracuje osoba podejmująca decyzję o wypłacie -moim zdaniem działajaca na korzyść strony-skoro rzeczywiście przepisy niekonkretne.W drugim urzędzie człowiek któremu wiecznie żal swoich podatków -lepiej sprawę umorzyć. A najgorsze jest to że nikt nigdy nie ustosunkuje się do tego. Jeden i drugi Osrodek robi dobrze-\"zgodnie z ustawą\".Tylko że w tym drugim ludzie są pokrzywdzeni-i tu jest cała polska niesprawiedliwośc. Proszę powiedzieć czy ja-przyznając takim osobom zaliczkę poniosę odpowiedzialność? Myślę że nie, bo nawet instytucje kontrolujące ani nasi szkoleniowcy nie potrafią się jednoznacznie do tego odnieść!