Macie moze wzór postanowienia o przekazaniu dokumentów zgodnie z właściwością, bo muszę przesłąc wniosek o zasiłek pielegnacyjny aby marszałek rozpatrzył.Bardzo proszę
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ..............stosownie do art. 20 ust.2 i art.50 ustawy z dnia 23 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity Dz. U. z 2006, nr 139, poz. 992 z póź. zm.) przekazuje zgodnie z właściwością rzeczową i miejscową akta sprawy o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego Pani ...................... zam. ul. .................................
Załączniki:
1. zaświadczeni z Urzędu Skarbowego...................
2. zaświadczeni z Urzędu Skarbowego w
3. zaświadczenie
a jak wiem że wcześniej też ojciec dziecka był za granicą a matka pobierała ZP i ŚR to zapytanie w tym samym pismie czt zachodzi koordynacja?czy osobne pismo?
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w działając z upoważnienia Wójta Gminy z dnia 01 września 2004 r. Nr 24/2004 r. na podstawie art. 65 § 1 ustawy z dnia 14.06.1960 r. kodeks postępowania administracyjnego tekst jedn.: Dz.U. 2000 r.Nr 98 poz.1071 z póź.zm.) w związku z wniesieniem przez Panią/Pana w dniu 07.08.2008 r. wniosku w sprawie o ustalenia prawa do zaliczki alimentacyjnej.
1. uznaje się za niewłaściwy do załatwienia sprawy,
2. przekazuje wg. właściwości Kierownikowi o Ośrodka Pomocy
Społecznej wniosek Pani w sprawie o ustalenia prawa do zaliczki alimentacyjnej do załatwienia zgodnie z kompetencją.
W/w Pan obecnie posiada czasowe zameldowanie (miejsce pobytu) w w dniu 07.08.2008 r. wpłyną wniosek od Komornika Sądowego Nr KMP 33/08 do naszego OPS w sprawie o ustalenia prawa do zaliczki alimentacyjnej.(W załączniku wniosek wraz z dokumentami).
Zgodnie z ogólna zasadą ujętą w art. 19 ustawy z dnia 14.06.1960 r. kodeks postępowania administracyjnego organy administracji publicznej przestrzegają z urzędu swojej właściwości rzeczowej i miejscowej. Reguła ta nakłada na każdy organ administracji publicznej szczególny obowiązek badania swojej właściwości w danej sprawie administracyjnej. Innymi słowy to nie, kto inny, jak tylko sam organ zanim zajmie się merytorycznie jakąkolwiek sprawą musi sprawdzić, czy aby na pewno posiada ku temu odpowiednie umocowanie w powszechnie obowiązujących przepisach praw.
Zgodnie z art. 20 kodeks postępowania administracyjnego właściwość rzeczową organu administracji publicznej ustala się według przepisów o zakresie działania. Tak, więc pod pojęciem własności rzeczowej danego organu będą się kryły te wszystkie jego kompetencje, które przyznają mu poszczególne przepisy szczegółowe bądź tez określone, a dozwolone prawem, porozumienia między organami.
Zgodnie z przywołaną regulacją Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w nie jest organem właściwym do dalszego wypłacania zasiłku pielęgnacyjnego w związku, z czym przekazuje sprawę j do załatwienia sprawy zgodnie z kompetencją.
Na postanowienie stronie przysługuje zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie Wlkp. w terminie 7 dni od otrzymania postanowienia, za pośrednictwem tut. Organu.
Do wiadomości:
1. Wnioskodawca.
2. Kierownik OPS A.
3.
4. a/a.