aga33T pisze: ↑22 gru 2021, 13:50
Mam pytanie czy osoba składająca wniosek o dodatek mieszkaniowy i podpisuje zarządca czy cały dodatek może iść w całości do osoby składającej wniosek.
nie...zgodnie z ustawą o dm
Art. 8 [Adresat należności]
1. Dodatek mieszkaniowy wypłaca się zarządcy budynku albo innej osobie uprawnionej do pobierania należności za lokal mieszkalny, z góry, w terminie do 10. dnia każdego miesiąca. W tym samym terminie wypłaca się ryczałt, o którym mowa w art. 6 ust. 7.
2. Dodatek mieszkaniowy wypłaca się w całości do rąk osoby będącej właścicielem domu jednorodzinnego w terminie, o którym mowa w ust. 1.
3. Zarządca budynku albo inna osoba uprawniona do pobierania należności za lokal mieszkalny zalicza dodatek mieszkaniowy na poczet przysługujących lub rozliczanych za jej pośrednictwem należności za zajmowany lokal mieszkalny.
wnioskodawcy w ty przypadku można jedynie wypłacić na konto ryczałt na opał, który jest częścią dodatku mieszkaniowego...resztę wypłacamy zarządcy
chyba..., że wnioskodawca jest zarządcą czyli właścicielem domu jednorodzinnego