Strona miała ważne orzeczenie do 31 lipca 2020 r. Organ przedłużył decyzję na podstawie art 15 h ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. Z 2020 r. poz. 374 ze zm.).
W miesiącu wrześniu strona otrzymała nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności nieuprawniające do pobierania zasiłku pielęgnacyjnego i specjalnego zasiłku opiekuńczego i złożyła odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności ,organ w dalszym ciągu wypłacał świadczenie.
W dniu 24.11.2020 r Organ uzyskał informację (postanowienie zawieszenia postępowania w sprawie wydania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności), iż strona w dniu 21.10.2020 r złożyła do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności pismo z prośbą o zawieszenie postępowania odwoławczego w związku z ogłoszeniem stanu epidemii i związanym z tym brakiem zgody zainteresowanej na rozpatrzenie sprawy podczas posiedzenia składu orzekającego wyznaczonego na dzień 27.10.2020 r bez obowiązkowego stawiennictwa, czyli w trybie zaocznym, wdrożonym w związku z z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz brakiem możliwości doręczenia dodatkowej dokumentacji medycznej.
Z postanowienia wynika, jeżeli w okresie trzech lat od daty zawieszenia postępowania wnioskodawca nie zwróci się o podjęcie postępowania, żądanie wszczęcia postępowania uważa się za wycofane.
Na postanowienie strona nie złożyła zażalenia.
Jak Organ powinien postąpić w danym przypadku, czy powinien wypłacać świadczenia związane z niepełnosprawnością.