Dzień dobry.
W roku 2018 matka pobierała świadczenia z OPS, gdzie ja byłem wliczony w rodzinę tj. matka wnioskowała o świadczenia, a ja się tam podpisywałem jako członek rodziny.
Zaświadczenie z OPS o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i swojej rodziny musi być (w moim przypadku tj. dochód poniżej ~500 złotych/osoba) dołączone do wniosku o stypendium socjalne.
Zgłosiłem się do OPS o wyżej wymienione zaświadczenie. OPS stwierdził, że nie wydaje takich zaświadczeń (??), ale mogą mi wydać zaświadczenie o pobieraniu lub o niepobieraniu świadczeń z OPS.
W związku z tym matka poprosiła o zaświadczenie o pobieraniu świadczeń z OPS w roku 2018, a ja poprosiłem o zaświadczenie o niepobieraniu świadczeń z OPS w roku 2018.
(Inaczej się nie dało, tj. to matka, a nie ja, w roku 2018 wnioskowała o świadczenia z OPS ze mną w rodzinie. OPS odmówił żebym ja otrzymał zaświadczenie również o pobieraniu, gdyż to matka wnioskowała o świadczenia)
W skrócie zaświadczenie matki mówiło mniej więcej: matka wraz z synem w rodzinie korzystała z OPS w 2018 i otrzymała ... złotych. (oczywiście formalniej)
Natomiast moje zaświadczenie mówiło mniej więcej: syn nie korzystał z OPS w 2018.
Powyższe zaświadczenia dołączyłem do wniosku o stypendium socjalne kilkanaście dni temu.
Teraz otrzymałem list z uczelni wzywający do dostarczenia zaświadczenia z OPS o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i swojej rodziny...
Do dziekanatu żeby to wyjaśnić najszybciej będę mógł się skierować za kilka dni, dlatego może tutaj ktoś doradzi i spróbuje zgadnąć o co tutaj chodzi...
Czy zaświadczenie z OPS powinno być tylko za poprzedni rok kalendarzowy? Ani ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, ani regulamin świadczeń z uczelni tego nie mówi.
Czy ktoś może spróbować zgadnąć dlaczego poproszono mnie o dostarczenie zaświadczenia z OPS na uczelnie, mimo, że je wcześniej dostarczyłem?
Dziękuję