Na podstawie art. 162 § 1 pkt 1 i § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 23) w związku z art. ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 195), rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 lutego 2016 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenie wychowawcze (Dz.U. z 2016 r. poz. 214), oraz upoważnienia Prezydenta Miasta …………… nr ………… z dnia ………… dla zastępcy dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w …………… do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia wychowawczego, a także wydawania w tych sprawach decyzji
stwierdzam
wygaśnięcie decyzji …………/…… z ……………… r., przyznającej prawo do świadczenia wychowawczego od dnia 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. z dniem: …………….
Uzasadnienie
W dniu ……………… r. do Ośrodka Pomocy Społecznej w …………… wpłynął skrócony odpis aktu zgonu (nr aktu zgonu ……/2016) pani …………….., zmarłej …………… r.
Śmierć osoby będącej adresatem decyzji stanowi jedną z przesłanek stwierdzenia bezprzedmiotowości decyzji. Z punktu widzenia interesu społecznego stwierdzenie jej wygaśnięcia jest konieczne.
W związku z tym stwierdza się wygaśnięcie bezprzedmiotowej decyzji.
…………………
Dziękuję tylko zastanawiam się czy w przypadku śmierci dziecka nie chodzi czasem o uchylenie decyzji... Wygaśnięcie w przypadku wnioskodawcy to na pewno, ale co w przypadku dziecka?
Piszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. Pani pobiera św. wych. na 3 dzieci. W dniu 16 listopada najmłodsze dziecko zmarło.
Ad. 1 Mimo to że zmarło 16 listopada to i tak św. wych. należy się za cały miesiąc prawda?
Ad. 2 I powinnam zrobić decyzję uchylającą na to najmłodsze dziecko, a w pozostałym zakresie decyzję pozostawić bez zmian czy dobrze myślę?
Miałby ktoś do przesłania taką decyzję uchylającą? Bardzo proszę. To mój pierwszy taki przypadek.