pani pobiera zas.piel, dzisiaj przynosi mi decyzje zus z oprzyznanym dodatku piel., dodatek przyznany od 01.11.2013 a decyzcja z dnia 30.12.2013, czy ten pobrany u nas zasilek za cztery m-ce jest nienaleznie pobt=ranym i ma oddac czy nie?
u nas tez ale kiedys nam radca prawny niby cos mowil ze jak skladaja w zus czy krus to nie wiedza czy dostana i ze to nie jest nienaleznie pobrane i nie powinni oddawac
art.25 ust.1 takie osoby składające wniosek do ZUS lub KRUS powinny nas poinformować o tym i zawiesić wypłatę do czasu otrzymania decyzji. Do zwrotu z odsetkami
prawie wszystko wyroki sądów mówią o tym, że aby zaistniało NP musi być wiedza u wnioskodawcy. Czyli jeżeli przed pobraniem kasy nie wiedział, że ma przyznany dodatek to nie ma NP.
Nieprawda.Nie ma NP bo nie było złej woli strony, wstrzymujesz od daty otrzymania dec. z ZUS. A w projektowanych zmianach w UŚR jest to ogarnięte - ZUS będzie wypłacał osobie kwotę pomniejszoną o nasze wypłaty, a resztę będzie przelewał na konto organu (ops).