Mała mi pisze, że art. 24 ust. 6 stosujemy tylko wtedy gdyby ten dochód był uzyskiwany od 2014 r. czyli od roku bazowego. Ale jaka to różnica . Osoba składając wniosek oświadcza, że nie ma już dochodu z 2013 r. czyli w dacie złożenia wniosku tego dochodu nie uwzględniamy. Podobnie jest z dochodem osiąganym w 2014 r. Składając wniosek strona zgłasza, że nie osiąga już tego dochodu więc go nie wliczamy. czyli art. 24 ust. 6 stosujemy w przypadkach kiedy odmówiliśmy osobie świadczeń ze względu na przekroczenie kryterium i po pewnym czasie osoba zgłasza, że utraciła jakiś dochód - nie ma to znaczenia czy to jest dochód utracony z roku bazowego, czy też z bieżącego roku
Elmer, dlaczego uważasz, że art. 24ust 6 dotyczy tylko utraty z roku bazowego? Zwróć uwagę gdzie w ustawie zawarte są zapisy art. 24 ust 6 a gdzie jest art. 4a.
a kto tu pisze o sprawiedliwości?
Od kiedy w Polsce prawo jest sprawiedliwe? Ludzie w jakim świecie wy żyjecie?
J23 - mieszasz pojęcia. Osobie, która uzyskała dochód w 2014 roku i już go nie ma, nie masz co liczyć. Jemu nie utracasz dochodu. Jemu nie robisz uzysku. Art. 5 ust. 4a i 4b nie jest o utracie, ale o uzysku.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare