300 plus dla dziecka za granicą, Pomocy!!!

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
Miejsce postów i tematów usuniętych

Napisano: 02 sie 2018, 15:15

Dziecko uczy się na terenie Hiszpanii i mam indywidualny tok nauczania i wszystko konczy sie egzaminami podbitymi przez Polska Ambasadę, we wniosku jest mozliwosc zaznaczenia innego kodu niz Polski, czy w takim przypadku nalezy się 300 plus???? Matka wpisała adres zamieszkania w Polsce

Pomocy!!!!
Efunii
Praktykant
Posty: 1
Od: 02 sie 2018, 15:09
Zajmuję się: Świadczenia rodzinne


Napisano: 02 sie 2018, 20:02

Witam. Też mamy takie dzieci, które uczą się w szkole za granicą. Może ktoś podpowiedzieć czy należy się 300+ ??
ops1-ops1-ops1
Praktykant
Posty: 23
Od: 19 sty 2018, 9:10
Zajmuję się: śr/sw

Napisano: 08 sie 2018, 7:49

podbijam temat, pan złożył wniosek mieszka na terenie naszej gminy, żonaty, dwoje dzieci, jedno uczy sie u nas na naszym terenie a drugie uczy siĘ w Holandi i adres szkoły w Holandii - rocznik dziecka 2000 r. i wybrana szkoła ponadgimnazjalna - CO ROBICIE?
500+
Stażysta
Posty: 145
Od: 10 mar 2017, 13:40
Zajmuję się: Św, zr, fa, śr,

Napisano: 08 sie 2018, 9:35

Wczoraj konsultowałam taki przypadek z osobą z Urzędu Wojewódzkiego. Otrzymałam informację, że zgodnie z paragrafem 2 Rozporządzenia świadczenie przysługuje zamieszkującym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim;... . Zgodnie z tym paragrafem tylko wnioskodawca musi zamieszkiwać na terenie Polski, dziecko może uczyć się i przebywać za granicą. Inną sytuacją jest jeżeli wnioskodawca również zamieszkuje za granicą, wtedy zgodnie z uzyskaną w UW informacją nie przyznajemy.
POMOCADM
Praktykant
Posty: 3
Od: 08 sie 2018, 9:29
Zajmuję się: SW/DS

Napisano: 08 sie 2018, 10:39

ok POMOCADM a weryfikuje tą szkołe zagraniczna czy spełnia wymogi naszej "szkoły" jak w rozporządzeniu. Zakładając że wnioskodawca mieszka w Polsce jak piszesz ale dziecko uczy sie w Holandii? przypadku dzieci w Polsce moge sprawdzić jak mam wątpliwości czy to szkoła policealna bo np. rocznik dziecka na to wskazuje. A w przypadku szkoły w Holandii?
500+
Stażysta
Posty: 145
Od: 10 mar 2017, 13:40
Zajmuję się: Św, zr, fa, śr,

Napisano: 08 sie 2018, 12:30

Wydaje mi się, że należy tutaj postąpić zgodnie z paragrafem 25 pkt 3, czyli wezwanie wnioskodawcy do przedstawienia dokumentów potwierdzających jeśli sami nie mamy możliwości weryfikacji. Najlepiej zadzwonić na infolinię UW i tam ustalić co dokładnie zrobić w takim przypadku.
POMOCADM
Praktykant
Posty: 3
Od: 08 sie 2018, 9:29
Zajmuję się: SW/DS

Napisano: 08 sie 2018, 13:08

informacje ze szkolenia z panem BM
w przypadku nauki dziecka poza granicami kraju należy się posiłkować ustawą prawo oświatowe art. 18, który mówi o rodzajach szkół.
pawel.w
Referent
Posty: 352
Od: 20 mar 2017, 9:22
Zajmuję się: PS/ŚW/ŚR/FA/ itd.

Napisano: 09 sie 2018, 8:23

pawel.w posiłkować czyli? mam porównywać tą zagraniczną szkołew Holandii do naszych czy jak?
500+
Stażysta
Posty: 145
Od: 10 mar 2017, 13:40
Zajmuję się: Św, zr, fa, śr,

Napisano: 09 sie 2018, 13:21

Na szkoleniu była mowa o szkole w Anglii - jeżeli dziecko uczęszcza tam do szkoły to rodzaj szkoły musi się pokrywać z tymi niżej wymienionymi w w/w ustawie:

Art. 18. 1. Szkoły publiczne i niepubliczne dzielą się na następujące typy:
1) ośmioletnią szkołę podstawową;
2) szkoły ponadpodstawowe:
a) czteroletnie liceum ogólnokształcące,
b) pięcioletnie technikum,
c) trzyletnią branżową szkołę I stopnia,
d) trzyletnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy,
e) dwuletnią branżową szkołę II stopnia,
f) szkołę policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie lub wykształcenie średnie branżowe, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku.
pawel.w
Referent
Posty: 352
Od: 20 mar 2017, 9:22
Zajmuję się: PS/ŚW/ŚR/FA/ itd.

Napisano: 15 sie 2018, 18:55

Najlepiej zwrócić się do ministerstwa edukacji o przedstawienie odpowiednika tej szkoły
Akcydens
Stażysta
Posty: 78
Od: 07 maja 2018, 21:21
Zajmuję się: PS/ŚW/FA


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny