AS Moduł II - szkoła policealna

Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 25 mar 2016, 12:14

witam, mamy taki przypadek i różne zdania, więc przedstawcie mi swoje opinie:

Student miał od nas dofinansowanie w poprzednich latach czesne i dodatek w rocznej (2 semestry) szkole policealnej, zakończył i teraz ubiega się o dofinansowanie (czesne i dodatek) do innego kierunku w tej samej szkoły policealnej (2 semestry). Czy można mu przyznać czesne i dodatek?
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 25 mar 2016, 12:37

Rozpoczyna naukę od tego samego poziomu, więc dodatek absolutnie nie, czesne o 300 zł obciąć. Ja sobie chyba głowę obetnę z tymi zasadami... tak na marginesie. Jak rozwiązujesz problem braku inf o dof. Mam studenta, który miał dofinansowanie na mgr, ale to był STUDENT II, a teraz rozpoczyna mgr, gdyby mi nie powiedział, że takie dofinansowanie miał, to bym oczywiście nie wiedziała, bo w żadnych dokumentach tego nie mam.
asik123

Napisano: 25 mar 2016, 12:47

asik123 pisze:Rozpoczyna naukę od tego samego poziomu, więc dodatek absolutnie nie, czesne o 300 zł obciąć. Ja sobie chyba głowę obetnę z tymi zasadami... tak na marginesie. Jak rozwiązujesz problem braku inf o dof. Mam studenta, który miał dofinansowanie na mgr, ale to był STUDENT II, a teraz rozpoczyna mgr, gdyby mi nie powiedział, że takie dofinansowanie miał, to bym oczywiście nie wiedziała, bo w żadnych dokumentach tego nie mam.
zgadzam się.. :P
MIŚKA
Awatar użytkownika
Referent
Od: 03 wrz 2015, 20:57
Zajmuję się:

Napisano: 25 mar 2016, 20:06

Ja wszystkich nowych sprawdzam w PFRON. Piszę prośbę o udzielenie historii dofinansowania danych studentów. Odpisują mi bez problemów
Majka1011

Napisano: 25 mar 2016, 21:15

asik123 pisze:Rozpoczyna naukę od tego samego poziomu, więc dodatek absolutnie nie, czesne o 300 zł obciąć. Ja sobie chyba głowę obetnę z tymi zasadami... tak na marginesie. Jak rozwiązujesz problem braku inf o dof. Mam studenta, który miał dofinansowanie na mgr, ale to był STUDENT II, a teraz rozpoczyna mgr, gdyby mi nie powiedział, że takie dofinansowanie miał, to bym oczywiście nie wiedziała, bo w żadnych dokumentach tego nie mam.
a co powiecie na to:
- w przypadku dodatku się ZGODZĘ bo:
"Dodatek nie przysługuje, jeśli Wnioskodawca: 2. zmieniając kierunek lub szkołę/uczelnię, ponownie rozpoczyna naukę od poziomu (semestr/półrocze) objętego uprzednio dofinansowaniem ze środków PFRON"

ale co do czesnego piszą:
"Zmniejszenie kwoty dofinansowania kosztów nauki nie obowiązuje, jeśli osoba niepełnosprawna:
- ubiega się o dofinansowanie semestru/półrocza danej formy edukacji na poziomie wyższym, jaki dotychczas nie był objęty dofinansowaniem ze środków PFRON"

a słowniczek mówi:
14) nauce w szkole wyższej – należy przez to rozumieć naukę w następujących formach edukacji na poziomie wyższym: studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu);"

w tej regułce nie ma mowy o szkole policealnej, więc wydaje nam się, że w moim przypadku czesnego nie obniżamy ?!?!?!?!? co wy na to?
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor

Napisano: 29 mar 2016, 7:07

Tomasz1981 pisze:witam, mamy taki przypadek i różne zdania, więc przedstawcie mi swoje opinie:

Student miał od nas dofinansowanie w poprzednich latach czesne i dodatek w rocznej (2 semestry) szkole policealnej, zakończył i teraz ubiega się o dofinansowanie (czesne i dodatek) do innego kierunku w tej samej szkoły policealnej (2 semestry). Czy można mu przyznać czesne i dodatek?

ja mam taki sam przypadek... a tu nie ma tego wyjątku, że zakończył jedne i rozpoczął inny kierunek? i wtedy tylko czesne o 300 zł mniej?
olo
Stażysta
Od: 03 mar 2016, 15:52
Zajmuję się:

Napisano: 29 mar 2016, 7:34

mnie się wydaje, że dodatek w tym przypadku nie przysługuje, a czesne bez żadnych zmian - ponieważ w regułce o formach edukacji na poziomie wyższym nie ma szkoły policealnej !
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor

Napisano: 29 mar 2016, 7:47

A pisał ktoś w tej sprawie do PFRON-u? Ja już sama nie wiem co i jak...
olo
Stażysta
Od: 03 mar 2016, 15:52
Zajmuję się:

Napisano: 29 mar 2016, 8:01

Tomasz1981 pisze:mnie się wydaje, że dodatek w tym przypadku nie przysługuje, a czesne bez żadnych zmian - ponieważ w regułce o formach edukacji na poziomie wyższym nie ma szkoły policealnej !
W regułce nie ma szkoły policealnej i tym samym można by uznać, że czesne w ogóle nie przysługuje bo w kierunkach przy czesnym piszą:

3) opłaty za naukę (czesne) – równowartość kosztów czesnego w ramach jednej, aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (na jednym kierunku)...

Przy pierwszym wniosku gdzie miałem czesne w szkole policealnej miałem właśnie wątpliwości czy można kasę na to czesne przyznać skoro nie ma tej szkoły w regułce, ale po telefonie do oddziału PFRON dowiedziałem się, że jednak jak najbardziej szkoły policealne w to wchodzą pomimo, że tak to jest w definicji napisane...
Dar
Praktykant
Od: 07 mar 2016, 11:07
Zajmuję się:

Napisano: 29 mar 2016, 8:49

a jednak jest rozwiązanie i nie trzeba pisać do PFRON, patrz na tę regułkę:

"opłacie za naukę (czesne) – należy przez to rozumieć opłatę pobieraną za naukę w szkole policealnej lub wyższej w okresie objętym umową dofinansowania; (...)"
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor

Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny