AS- niepubliczna szkoła policealna

Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 08 kwie 2015, 10:11

Witam

Proszę o pomoc...czy osoba chodząca do szkoły aktorskiej SPOT w Krakowie może otrzymać dofinansowanie z AS-a?
jest to szkoła policealna, niepubliczna bez uprawnień szkoły publicznej...

w słowniku zawartym w kierunkach odnoszą się do ustawy o systemie oświaty...
przejrzałam ją ale dalej nic nie wiem...

mieliście takie przypadki szkoły policealnej bez uprawnień szkoły publicznej? czy to uniemożliwia jej dofinansowanie?

Jest jakiś rejestr szkół policealnych z uprawnieniami?

Dzieki za pomoc:)
opsopsooops

Napisano: 08 kwie 2015, 11:01

Taka szkoła musi być utworzona zgodnie z ustawą o systemie oświaty (jest to zapisane w zasadach). My dzwoniliśmy do szkół policealnych i pisaliśmy pisma z zapytaniem czy szkoła jest utworzona zgodnie z tą ustawą. Można też spróbować dzwonić do kuratorium czy mają jakiś spis tych szkół.
Malena

Napisano: 08 kwie 2015, 18:57

Taki spis szkół jest w kazdym starostwie w wydziale oświaty. Rejestr szkół niepubliczbnych, jeżeli podmiot nie jest w tym rejestrze nie może wydawać zaświadczeń według wzoru men. I jest jeszcze System Informacji Oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (SIO). Nie wiem co z rejestrem instytucji szkoleniowych ale to na zasadach mpips.
as34

Napisano: 09 kwie 2015, 11:05

Witam ponownie

dziękuje za odzew i mam pytanie czy w związku z powyższym mogę dofinansować naukę
w takiej szkole policealnej?

Pozdrawiam i dzięki:)
Gość

Napisano: 10 kwie 2015, 23:04

Tak. Ale najlepiej napisać Emila do peronu niech sami się okresla ;) i
aea56

Napisano: 13 kwie 2015, 8:33

Witam,
właśnie dostałam maila z PFRONu i jak zwykle... zacytowali zasady że przez szkołę wyższą należy rozumieć szkołę utworzoną zgodnie z ustawą
Prawo o szkolnictwie wyższym...
i mam się skontaktować bezpośrednio z uczelnią w celu uzyskania stosownych informacji.

:)
Miłego dnia:)
Gość

Napisano: 20 kwie 2015, 13:45

ja mam: Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna FAM w Krakowie
Status szkoły: niepubliczna bez uprawnień szkoły publicznej
Typ szkoły: policealna plastyczna

I ta szkoła podlega pod ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego ..bo to szkoła artystyczna a do takich z AS nie można...chyba
kasia11

Napisano: 22 kwie 2015, 12:40

Ja zgodnie z zaleceniami PFRON napisałam do tej szkoły SPOT z Krakowa...zobaczę co mi odpiszą...
w razie wątpliwości znów pomęczę PFRON :)
Gość

Napisano: 24 kwie 2015, 11:09

Ja pisałem maila do szkoły policealnej z prośbą o potwierdzenie czy została utworzona zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, następnie jak dostałem potwierdzenie ze szkoły skopiowałem je i podesłałem na as@pfron.org.pl z zapytaniem czy takie potwierdzenie jest wystarczające do wypłaty dofinansowania :) o dziwo udało się otrzymać konkretną odpowiedź a nie tylko odwołanie do zasad programu :D
saul

Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny