bariery architektoniczne w trakcie remontu

ODPOWIEDZ
Katarzyna1
Stażysta
Posty: 145
Rejestracja: 20 mar 2017, 8:36
Zajmuję się: Podinspektor
Kontakt:

bariery architektoniczne w trakcie remontu

Post autor: Katarzyna1 »

Osoba niepełnosprawna złożyła wniosek o przystosowanie całego mieszkania (nagły udar). Podczas wizji okazało się że jest w trakcie remontu. Nic kompletnie na ścianach i podłogach, zero tynku. Pani jest roszczeniowa, czy ktoś ma jakąś negatywną odpowiedź na podobną sprawę??? Ona twierdzi, że kosztów jeszcze nie poniosła...
pcprkolb
Referent
Posty: 359
Rejestracja: 07 kwie 2014, 14:02
Zajmuję się:
Kontakt:

Re: bariery architektoniczne w trakcie remontu

Post autor: pcprkolb »

Można napisać coś w stylu: podczas wizji stwierdzono, iż zakres robót jaki planuje wykonać dotyczy mieszkania, które w chwili obecnej jest w stanie „surowym”. W związku z powyższym nie można powiedzieć, że w budynku występują bariery architektoniczne wymagające likwidacji. Na obecnym etapie remontu można przyjąć rozwiązania techniczne, które nie stwarzają barier architektonicznych dla osoby niepełnosprawnej.
Ja jeszcze czasem dodaję w niezasadnych wnioskach, że: "Podkreśla się, iż nie można traktować dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jako pomocy w poprawieniu warunków bytowych lub jako pomocy socjalnej."
Katarzyna1
Stażysta
Posty: 145
Rejestracja: 20 mar 2017, 8:36
Zajmuję się: Podinspektor
Kontakt:

Re: bariery architektoniczne w trakcie remontu

Post autor: Katarzyna1 »

Wielkie dzięki ;)
Pcprnowa
Referent
Posty: 229
Rejestracja: 01 cze 2017, 10:28
Zajmuję się: PFRON
Kontakt:

Re: bariery architektoniczne w trakcie remontu

Post autor: Pcprnowa »

Katarzyna1 pisze: 13 maja 2020, 8:21 Osoba niepełnosprawna złożyła wniosek o przystosowanie całego mieszkania (nagły udar). Podczas wizji okazało się że jest w trakcie remontu. Nic kompletnie na ścianach i podłogach, zero tynku. Pani jest roszczeniowa, czy ktoś ma jakąś negatywną odpowiedź na podobną sprawę??? Ona twierdzi, że kosztów jeszcze nie poniosła...
Ja kiedyś miałam podobną sytuacje, różnica polegała tylko na tym, że Wnioskodawca cześć prac zdążył już wykonać sam. Pisaliśmy wtedy tak:

"W związku ze złożonym w dn. ……………………. r. wnioskiem o dofinansowanie ze środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych likwidacji barier architektonicznych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w …………. informuje, iż wniosek został rozpatrzony negatywnie i nie zakwalifikowano go do dofinansowania.
W dniu ……została przeprowadzona wizja lokalna w Pana miejscu zamieszkania. Stwierdzono, iż budynek jest w trakcie generalnego remontu i przebudowy. W trakcie wizji stwierdzono, iż pomieszczenie, w którym Wnioskodawca planuje przeprowadzić likwidacje barier architektonicznych w rzeczywistości jest pomieszczeniem w fazie zaawansowanych prac remontowych, tj.: brak jest w pomieszczeniu glazury, terakoty, urządzeń sanitarno – higienicznych, wykonano natomiast instalacje wodno – kanalizacyjną i grzewczą, dokonano częściowego podłączenia WC kompaktu co również dokumentują załączone fotografie.
W budynku będącym w trakcie prac remontowych nie przewiduje się udzielenia dofinansowania. Ponadto, dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem dofinansowania i zawarciem umowy.
W związku z powyższym już na etapie obecnie wykonywanych prac budowlanych należy zadbać o to, aby dostosować mieszkanie do Pana potrzeb (jako osoby niepełnosprawnej), zgodnie z celem dofinansowania (szczegółowym zakresem dofinansowania) opisanym w złożonym przez Pana wniosku."
ODPOWIEDZ