Błąd w decyzji-odwołanie - pomocy!!!

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 lis 2014, 10:54

Proszę jeśli macie choć trochę litości to udostępnijcie wzór postanowienia prostującego błąd pisarski rachunkowy. Spiep....yłam sentencję decyzji a gość mi się odwołał.
Benika123

Napisano: 27 lis 2014, 11:47

Błagam wrzućcie coś! Cociaż jak w uzasadnieniu napisać. Czy w podstawie prawnej tylko upoważnienie kierownika i 113 KPa? Elmer pomocy!!
Benika123

Napisano: 27 lis 2014, 11:50

jak masz odwołanie to ja bym to lał. Do czasu rozstrzygnięcia odwołania przez SKO bym tego kijem nie dotykał. No chyba, że odwołanie dotyczy właśnie tego błędu. Wtedy z kolei po prostu bym się przychylił do odwołania klienta i "poprawił" decyzje
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 27 lis 2014, 12:03

Gość kieruje za pośrednictwa nas pismo do SKO w którym pisze, że przeczytał i zrozumiał decyzję na razie nie ma kasy na spłate będzie spłacał jak wyjdzie z aresztu i wyśmiewa mój błąd w stylu "gratuluję Pani rachunkowości, bo przecież 300razy 12 to 4 800,00 jest. Nie napisał że się od czegoś odwołuje tylko wyśmiewa ale ponieważ kieruje pismo do SKO to Pani Kierownik po konsultacji z SKO do dokumentów wysłanych do SKO każe dołączyć postanowienie prostujące błąd. I siedzę nad nim. Chciałabym żeby było w porządku. I jakoś mało mi w nim tekstu a w szczególności artykułow. W podstawie prawnej dałam 113 KPA i upoważnienie kierownika.Nie za bardzo wiem jak skonstruować sentencję. Uzasadnienie i pouczenie to już pestka.
Dodam, że mój błąd polegał na tym, że napisałam że gość ma do zwrotu 4 800,00zł, a kwotę tą ustalono na podstawie wypłaconych wierzycielce świadczeń w kwocie 300,00 zł (rozpisane na każdy miesiąc i datę wypłaty). Winno być, że wypłacono jej poi 400,00zł. Jak to pięknie napisać żeby sko m,nie nie zjechało. Wystarczy że Kierownik wilkiem patrzy.
Benika123

Napisano: 27 lis 2014, 12:20

postanawia
sprostować z urzędu oczywistą omyłkę w decyzji .................z dnia ............... w sprawie ....................
W sentencji decyzji winno być:

zamiast:

...............
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Zajmuję się:

Napisano: 27 lis 2014, 12:33

Czy ta podstawa prawna w stylu 113 KPA i upoważnienie kierownika może być taka uboga?
Benika123

Napisano: 27 lis 2014, 12:55

może. Dodaj z naszej ustawy art. 32 o stosowaniu KPA
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Zajmuję się:

Napisano: 27 lis 2014, 12:59

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Benika123