chcę się upewnić żeby dobrze robić, dłużnik za granicą Odpowiedzcie

Strona 1 z 3    [ Posty: 21 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 gru 2013, 11:51

dłużnik przebywa za granicą, mam jego dokładny adres. I teraz ja robię tak: wysyłam za granicę zawiadomienie o przyznaniu świadczeń z FA na dzieci, później wysyłam decyzję o obowiązku zwrotu. / nie zawsze przychodzi mi potwierdzenie odbioru pism, zdarza się, że nie mam zwrotki przy piśmie/
Nic więcej nie robię, żadnych działań nie podejmuje gdy wiadomo dłużnik za granicą.
Pytanie: czy powinnam dłużnikowi wystosować pismo o ustanowienie osoby do doręczeń pism w kraju czy nie??????????? /i potem już nie wysyłać za granicę/
~Aneta

Napisano: 27 gru 2013, 11:56

winnaś
~Elmer

Napisano: 27 gru 2013, 12:01

a więc winnam... czyli nie słać mu za granicę tego? A co jeśli drugi raz mu wysłałam o wyznaczenie tej osoby w kraju i bez żadnego echa? Elmer pomóż proszę, bo mam takie przypadki i nie wiem. Napisz więcej.
~Aneta

Napisano: 27 gru 2013, 12:08

jeżeli poszło pismo o wyznaczenie pełnomocnika, on je odebrał i nie ustanowił to wszystkie pisma do niego zostawiasz aa jako doręczone
~Elmer

Napisano: 27 gru 2013, 12:12

ok tylko akurat nie wróciła zwrotka że odebrał i w tym szkopuł, dalej mu wysyłać czy zostawiać w aktach?
~Aneta

Napisano: 27 gru 2013, 12:33

Elmer jesteś
~Aneta

Napisano: 27 gru 2013, 13:25

ponawiam pytanie
~Aneta

Napisano: 27 gru 2013, 13:36

to że nie odebrał to nic, jeśli było prawidłowo awizowane traktowałabym to jako doręczone ; w zeszłym tygodniu wysłałam dłużnikowi pismo z informacją o przyznaniu świadczeń i drugie informujące go że ma wyznaczyć pełnomocnika ds. doręczeń więc zobaczymy ...
~Magda1

Napisano: 27 gru 2013, 13:58

tylko że nie wraca z powrotem do mnie, po prostu jest wysłane i na tym koniec, nic nie wraca.
~Aneta

Napisano: 27 gru 2013, 15:03

problem w tym, żę nic nie wraca - ani awizowane ani potwierdzenie odbioru, więc? PROSZE O POMOC.
~Aneta

Strona 1 z 3    [ Posty: 21 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny