kic13 czyli ty też nie księgujesz nigdzie dezyzji na świadczenia i zasiłki???
RIO Katowice w wyjaśnieniach dot.F.Alimentacyjnego pisze\"należałoby przyjąć rozwiązanie ewidencyjne polegające na ujęciu tych świadczeń na koncie 640-Rozliczenia międzyokresowe kosztów\"-ale robota chyba by nas przerosła...(((
...to jak odrobiliście wreszcie pracę domową dot. związku KPA z decyzjami administracyjnymi a zatem ze zobowiązaniami na dzień bilansowy (sprawozdawczy)?
...wiecie już dlaczego MF i RIO mówi o ich księgowaniu jako zobowiązanie na dzień bilansowy (sprawozdawczy)?
TW zostawmy ten temat upierałeś się że cały FA ma byc wykazywany w Rb27S jednostkowym i co teraz jasno napisali że nie cały... dzis tak jutro inaczej...
...w poprzednim RMF dot. sprawozdawczości trzeba było wykazywać cały przypis a teraz nie....przeczytaj sobie poprzednią i aktualną instrukcję do RB27s.
A potem pomyśl:
...jeśli wykazujesz tylko część należną JST, a ponadto w RB27zz wykazujesz bez gminy dłużnika...
TO W JAKIM SPRAWOZDANIU BUDŻETOWYM TWOJA GMINA ZOBACZY CAŁE SWOJE NALEŻNOŚCI????
\\
Witam serdecznie
OWD który jest tylko OWD w swoim RB-27zz nie ujmuje części należnej od OWW . Skąd wynika brak ujęcia OWD w RB-27zz gdy OWD jest jednocześnie OWW . Zatem w takiej sytuacji w RB-27zz plan na dłużniku alimentacyjnym oraz jego wykonanie z całą pozostałością kolumn tego sprawozdania obejmowałoby tylko 80% całkowitej należności od dłużnika alimentacyjnego jesli z właściwym rozumieniem odczytuję Twoją wypowiedż TW ? A gdzie pozostałe 20%?
Wykazywane w sprawozdaniu Rb-27ZZ w kolumnie 7 ,,potrącenia na rzecz jednostek samorządu terytorialnego” powinny być w takiej samej wysokości i podziałkach klasyfikacyjnych wykazywane w sprawozdaniu Rb-27S w kolumnie ,,Dochody wykonane ogółem”, z wyjątkiem dochodów realizowanych w ramach ustawy o funduszu świadczeń alimentacyjnych, które należy wykazywać tylko w części należnej gminie wierzyciela.
Nie mieszajmy art.108 , 130 paragraf4 KPA do pojęcia zobowiązań z ustawy o rachunkowości . Wykonalność decyzji w rozumieniu KPA czasami pokrywa się z zobowiązaniem z ustawy o rachunkowości ( świadczenie jednorazowe ) a czasami nie ( świadczenia okresowe oraz bezterminowe ) .