Czy może być takie wezwanie do dłużnika? (bo mam wrażenie, że napisałam tu coś nieodpowiedniego i głupiego...) - Wzory pism

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 17 wrz 2009, 17:09

Czy może być takie wezwanie do dłużnika? (bo mam wrażenie, że napisałam tu coś nieodpowiedniego i głupiego...)

Tuszyn, dnia .........


Pan Jan Nowak, zam. ....


Nasz znak: GOPS.FA..........


Działając na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 7 września o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2009 r. nr 1 poz. 7 z późn. zm.) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuszynie zobowiązuje Pana, w terminie 3 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma, do zarejestrowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tuszynie jako bezrobotny.
Zobowiązuje się Pana również do dostarczenia do tut. Ośrodka dokumentu potwierdzającego fakt posiadania statusu osoby bezrobotnej, w terminie 14 dni od dnia zarejestrowania się.

Zgodnie z art. 5 ust. 2 w/w ustawy w przypadku gdy dłużnik alimentacyjny nie może wywiązać się ze swoich zobowiązań z powodu braku zatrudnienia, organ właściwy dłużnika:
1) zobowiązuje dłużnika alimentacyjnego do zarejestrowania się jako bezrobotny albo jako poszukujący pracy w przypadku braku możliwości zarejestrowania się jako bezrobotny;
2) informuje właściwy powiatowy urząd pracy o potrzebie aktywizacji zawodowej dłużnika alimentacyjnego.

Jeżeli jest Pan obecnie osobą posiadającą legalne zatrudnienie, GOPS w Tuszynie wzywa Pana na podstawie art. 50 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity: Dz. U. Nr 98 z 2000 r., poz. 1071 z późn. zm.) do dostarczenia do tut. Ośrodka zaświadczenia od pracodawcy z podaniem miejsca zatrudnienia, wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia netto (po potrąceniach alimentacyjnych na dziecko/dzieci) oraz okresu, na jaki został Pan zatrudniony, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma.


POUCZENIE

Zgodnie z art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2009 r. Nr 1, poz. 7 z późn. zm.) w przypadku gdy dłużnik alimentacyjny uniemożliwia przeprowadzenie wywiadu alimentacyjnego lub odmówił:
1) złożenia oświadczenia majątkowego,
2) zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotny albo poszukujący pracy,
3) bez uzasadnionej przyczyny, w rozumieniu przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych, robót publicznych, prac na zasadach robót publicznych albo udziału w szkoleniu, stażu lub przygotowaniu zawodowym dorosłych

– organ właściwy dłużnika składa wniosek o ściganie za przestępstwo określone w art. 209 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) oraz kieruje wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego.

Art. 209 § 1 KK stanowi:

„Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.




Otrzymują:

1. Adresat
2. a/a

~Estera


Napisano: 17 wrz 2009, 17:12

??
~Estera



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x