czy mozna odstapić od odsetek?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 08 mar 2010, 12:02

Witam mam pytanie. czy można odstąpić od naliczenia odsetek.??
mam taką sytuacje:
gościu pobiera zas. pielęg. w styczniu (19) przychodzi informacja z ZUS, że przyznano mu dod. pielegnac.do renty rodzinnej.
od stycznia nie wypłaciłam świadczeń.
zrobiłam postępowanie itp. teraz musze wydac decyzje o zwrocie. czy liczyć odsetki?? moim zdaniem nie. ale wypowiedzcie się.. dzięki
~mikixyz


Napisano: 08 mar 2010, 12:09

acha zapomnniała dodac że zwrto za grudzień bo wtedy mu przyznali dodat. pielęgn.
~mikixyz

Napisano: 08 mar 2010, 15:20

możesz odstąpić od naliczenia odsetek z uwagi na fakt iż w dniu wypłaty - grudzień- nie było wiadomo , że ma przyznany dodatek
~hala

Napisano: 25 mar 2010, 15:55

Czegoś tu nie rozumię jężeli 19 stycznia dostał dodatek i ty od stycznia nie wypłaciłaś to od czego mają być te odsetki a pomijając to Trzeba liczyć art. 30 ust.9 można jedynie może umorzyć lub rozłożyć na raty ale z odsetkami.
~Ira

Napisano: 25 mar 2010, 16:56

generalnie odsetek umarzac nie wolno: można należność główną, ale nie odsetki- w praktyce strona zwraca przysłowiową \"złotówkę\"+odsetki
~gps


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny